Naga MarketsKurs euro do funta eur gbp pod silną presją w najbliższym czasie. Umowy handlowej na razie nie będzie?Ekonomiści z Danske Bank szacują szanse na porozumienie między Wielką Brytanią a Unią Europejską na 50/50. Jednakże, mało prawdopodobne wydaje się, czy dojdzie do porozumienia w sprawie Brexitu przed terminem wyznaczonym na niedzielę. Jak będzie reagował kurs funta (EUR/GBP?

  • Danske Bank daje 50% szans na wypracowanie porozumienia między UK i UE
  • Para walutowa EUR/GBP może spaść do 0,86 lub wzrosnąć nawet do 0,97
  • Funt może pozostawać pod silną presją w najbliższym czasie

Kurs euro do funta bardzo podatny na obecne wydarzenia

Para walutowa EUR/GBP wzrosła, gdyż inwestorzy wycenili wyższą premię za ryzyko braku porozumienia. W przypadku zawarcia umowy, funt ma umocnić się do euro, a para walutowa EUR/GBP znacznie się osunie celując w 0,86. W przypadku braku porozumienia, kurs skieruje się do 0,97 – uważa Danske. Mowa tu o okresie 3-miesięcznym.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Na podstawie ostatnich komentarzy uważamy, że porozumienie jest mało prawdopodobne przed niedzielnym terminem. […] Uważamy, że teraz jest 50/50 ( wcześniej było 60% dla umowy i 40% dla braku porozumienia), czy umowa będzie zawarta, czy nie. Ostatecznie decyzja należy wyłącznie do premiera Borisa Johnsona – komentuje Danske.

Bank podkreśla, że scenariusz braku porozumienia nie oznacza, że w ogóle nie zostanie ono zawarte. Unia Europejska i Wielka Brytania mogą wznowić rozmowy, kiedy tylko uznają to za stosowne.

– Funt może pozostawać pod silną presją w najbliższym czasie, zwłaszcza jeśli mamy rację, i umowa nie zostanie zawarta przed nowym miękkim terminem w niedzielę – prognozuje Danske Bank.

Sytuacja techniczna na EUR/GBP

Notowania pary walutowej EUR/GBP w piątek (godz. 17:16) ustanowiły nowe maksima na poziomach obserwowanych ostatnio we wrześniu. Co więcej, zanegowana została masywna świeca pin bar jaka uformowała się w poniedziałek.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Jeśli bykom uda się utrzymać obszar wokół 0,9130 jako nowe wsparcie, kurs euro do funta może kierować się do strefy oporu przy 0,9300. Poziom ten wypada 400-pipsów niżej od potencjalnego celu Danske, gdyby nie doszło do zawarcia porozumienia.

Z kolei ewentualne porozumienie między UE i UK miałoby zaowocować spadkiem nawet do poziomu 0,8600. Po drodze sprzedający musieliby jeszcze pokonać kluczowe wsparcie wokół 0,8800 oraz powyżej 0,8700.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here