Naga MarketsDrogowskaz Brexit na tle Big BenaTheresa May, robi co w jej mocy, aby znaleźć wyjście z impasu ws. Brexitu. Mimo to, Unia Europejska oczekuje, że premier Wielkiej Brytanii może wkrótce zostać zmuszona do zwrócenia się z prośbą o trzymiesięczne opóźnienie Brexitu. Informację to ujawniło dwóch unijnych urzędników.


UE spodziewa się przesunięcia Brexitu o trzy miesiące

Dyskusje między obiema stronami sugerują, że jeśli brytyjski parlament poprze porozumienie dot. Brexitu, lecz nie zostanie ono podpisane przed zaplanowanym na 21-22 marca br. szczytem UE, to brytyjska premier może zwrócić się z prośbą o przedłużenie dwuletniego okresu negocjacji. Unia Europejska postrzega to jako “techniczne rozszerzenie”, aby dać brytyjskiemu parlamentowi czas na przyjęcie niezbędnych przepisów związanych z jego odejściem z bloku.

Zobacz także: Posłowie liczą na porozumienie w przeciągu najbliższych dni

Termin przesunięcia Brexitu o trzy miesiące zdaje się tu jednak możliwie najdłuższym wariantem. Większe wydłużenie negocjacji wywarłoby bowiem presję na Wielką Brytanię, aby wzięła udział w zaplanowanych na 23-26 maja br. wyborach do parlamentu europejskiego, czego obie strony chcą uniknąć.

Theresa May twardo stawia na swoim

Premier May wielokrotnie wypowiadała się przeciwko opóźnieniu ostatecznego terminu Brexitu, mówiąc, że chce wyprowadzić Wielką Brytanię z UE zgodnie z planem pod koniec marca. Nigdy nie wykluczyła jednak tego scenariusza całkowicie. Warto jednak zaznaczyć, że o przesunięcie terminu musiałaby wnioskować właśnie Wielka Brytania a jej wniosek musiałby zostać zaakceptowany przez wszystkie pozostałe 27 krajów UE.

Unijni urzędnicy sugerują, że wydłużenie okresu negocjacji byłoby dobrym rozwiązaniem nazywając je nawet “najbardziej optymistycznym scenariuszem”. Wciąż istnieje jednak ryzyko, że Wielka Brytania może opuścić blok 29 marca bez jakiegokolwiek porozumienia.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułInfoScan [IST] – z pozytywnym sentymentem – analiza na zamówienie
Następny artykułPoranek z rynkami – pary z dolarem, ropa i złoto podczas czwartkowej sesji [WIDEO]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here