Naga MarketsJednymi z ważniejszych publikacji poniedziałkowej sesji były dane dotyczące dynamiki brytyjskiego Produktu Krajowego Brutto. Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. Dlatego w kalendarzu makroekonomicznym często można natknąć się na wskaźniki w ujęciu kwartalnym czy rocznym. Wartości PKB dla Wielkiej Brytanii publikuje Office for National Statistics (urząd statystyczny Wielkiej Brytanii).


Z raportu Office for National Statistics (ONS) wynika, że zgodnie z prognozami, Produkt Krajowy Brutto (PKB) Zjednoczonego Królestwa spadł w II kwartale 2019 roku o 0,2%. W porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku, PKB Zjednoczonego Królestwa wzrósł jednak o 1,3% (wobec prognoz zakładających wzrost jedynie o 1,2%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozytywny wpływ na wzrost PKB w II kwartale 2019 r. miały konsumpcja prywatna, spożycie publiczne i handel netto, natomiast nakłady brutto przyczyniły się negatywnie do wzrostu PKB.

PKB UK

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowych spadków rynek pokonał techniczne wsparcie będące linią szyi pro-spadkowej formacji głowy z ramionami (RGR). Tym samym powstanie tejże formacji zostało potwierdzone, co w naturalny sposób otworzyło drogę do dalszej deprecjacji. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs GBPUSD mógłby osunąć się w rejon 1.2250, bądź nawet 1.1990.

Tuż po publikacji danych dot. dynamiki wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii, kurs funta utrzymywał się jednak na względnie stabilnym poziomie.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Kurs funta
GBPUSD H4

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAirdrop tokenów CQX giełdy Coinquista. Ostatni dzień na zdobycie kryptowaluty
Następny artykułKurs funta kosztuje 4,93 zł. GBPPLN odbije od ważnego wsparcia na Forex?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here