Naga MarketsKurs funta odbija w poniedziałek. Traderzy czekają na realny deadline umowy handlowej UE i UKRozmowy na temat Brexitu trwają już ponad 4 lata. Traderzy handlujący na funcie zdołali się przyzwyczaić do odkładania terminów na później. Zdaje się teraz, że znaczenie dla kursu funta będzie miało jedynie rozwiązanie sporu w jedną lub drugą stronę. Wszystko poza tym, może być tylko odwracaniem uwagi.

  • Do końca okresu przejściowego zostało już nieco ponad 2 miesiące
  • Realny deadline potencjalnej umowy handlowej to początek listopada
  • Traderzy nie biorą na poważnie słów Johnsona o Brexicie bez umowy

Coraz mniej czasu na porozumienie

Czas na zawarcie umowy handlowej między Unią Europejską a Wielką Brytanią upływa nieubłaganie. Według analityków, na początku przyszłego miesiąca powinien być znany przynajmniej ogólny zarys nowych warunków handlowych, by obie strony zdołały się do nich przygotować.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

– Dwa miesiące to absolutne minimum wymagane do ustanowienia prawa dla umowy, jeśli zostanie ona zawarta. Tak więc początek listopada to realny termin. Jeśli w tym momencie jest jasne, że na pewno nie zmierzamy do zawarcia umowy, czeka nas około 5 proc. spadek na całej linii – powiedział Adam Cole, szef strategii rynku walutowego w RBC Europe.

Na szczycie unijnych przywódców w Brukseli nie udało się wypracować porozumienia, na co liczył brytyjski premier Boris Johnson. Jak powiedział w piątek, Wielka Brytania przygotowuje się do wyjścia z UE bez porozumienia.

Traderzy nie przejęli się zanadto oświadczeniem Johnsona. Według stratega banku MUFG Lee Hardmana, taka zagrywka ze strony brytyjskiego premiera to tylko pozory polityczne.

Kurs funta wspiera się na 1,2860 USD

Notowania pary walutowej GBP/USD w tym miesiącu znajdują wsparcie w obszarze, który znajduje się w obrębie 1,2860. Kurs funta ponownie dotarł do tej strefy w ubiegłym tygodniu, a dzisiejsze umocnienie może wskazywać na początek odbicia.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Opór znajduje się obecnie w okolicach 1,3060. Kolejna istotna strefa wypada przy 1,3250.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here