Naga Marketsmay

Podczas gdy członkowie Izby Gmin w środę w trakcie serii głosowań nie byli w stanie znaleźć wspólnego konsensusu przy jakimkolwiek scenariuszu, traderzy walutowi, którzy kupują i sprzedają funta na rynku walutowym po cichu wydali werdykt na korzyść Theresy May. Funt szterling zyskał na wartości po wiadomościach, że premier Wielkiej Brytanii ustąpi w zamian za korzystne głosowanie w sprawie jej umowy, zarazem wzmocniła sugestie, że niektórzy zwolennicy Brexitu poprą jej propozycję.


Brexit: Theresa May na stanowisku premiera zapewnia względną pewność

moneta funtowa na wykresieRynek walutowy wykazuje preferencje dla stabilności pozycji premier Wielkiej Brytanii, która dodaje inwestorom pewności w obliczu zawirowań związanych z Brexitem w ostatnich miesiącach. Funt szterling silnie tracił na wartości w okresach, gdy pozycja May wyglądała na zagrożoną oraz zyskiwał, gdy May udało się przejść przez głosowanie o wotum zaufania. Inwestorzy lokujący swoje aktywa na rynku Wielkiej Brytanii zdecydowanie faworyzują pewność wynikającą z obecności lidera.

May jest na razie najpewniejszym punktem, a ponieważ Izba Gmin ma obecnie decydujący głos to prawdopodobnie nie ogłosi wyborów, dopóki pozostaje na stanowisku premiera. Tak długo jak May pozostanie premierem istnieją duże szanse na osiągnięcie kompromisu, a hard Brexit pozostaje mało prawdopodobnym scenariuszem – powiedział Jordan Rochester, analityk w Nomura.

W ocenie Rochestera kurs funta spadłby nawet o 3 procent, gdyby zostały ogłoszone wybory i mógłby spaść nawet o 8 procent, gdyby zwyciężyła opozycyjna Partii Pracy. Pomimo, że funt szterling traci w tym tygodniu to nadal jest najsilniejszą walutą w koszyku G8 od początku tego roku.

Brexit: Traderzy chcą, aby May została na stanowisku premiera
finviz.com

Kurs funta (GBP) odrabia wczorajsze spadki

Para walutowa GBP/USD zanotowała podczas wczorajszej sesji aż 150 pipsowy spadek, a dziś w godzinach porannych dotarła do psychologicznego poziomu 1.30, skąd nastąpiła silna reakcja popytowa. Obecnie cena oscyluje wokół dziennego pivota 1.3095, a ponieważ tygodniowy i miesięczny pivot znajduje się powyżej ceny oznacza to, iż mamy do czynienia z negatywną strukturą pivotową wspierającą scenariusz spadkowy. Poniżej 1.30 znajduje się wsparcie 1.2958 (dołek z marca), 1.2772 (dołek z lutego), a ich przebicie powinno doprowadzić cenę do ważnej strefy wsparcia 1.2620 – 1.2669. Z drugiej strony dopiero przebicie punktów pivotowych oraz oporu 1.3155 otworzy drogę do 1.33, a następnie do tegorocznego szczytu 1.3380.

Brexit: Traderzy chcą, aby May została na stanowisku premieraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here