Naga MarketsPod koniec ubiegłego tygodnia nastroje na rynkach poprawiły się dzięki wiadomościom o zawarciu umowy Brexit. Ogłoszenie wzmocniło europejskie rynki akcji i spowodowało umocnienie funta szterlinga. Piątek był spokojnym dniem pod względem napływu wiadomości. Zmienność była niska ponieważ inwestorzy czekali na sobotnie posiedzenie Parlamentu. W weekend premier Johnson poniósł klęskę, ponieważ deputowani poparli poprawkę Letwin, aby uniknąć Brexitu bez porozumienia. Stwierdzono, że Johnson musi wystąpić z wnioskiem o przedłużenie z UE. W odpowiedzi na to Boris Johnson wysłał list do UE z prośbą o przedłużenie, ale celowo pozostawił go bez podpisu. Premier wysłał do UE drugi list, w którym argumentował, że przedłużenie nie powinno zostać przyznane i ten list został podpisany.

W Brukseli próbowano ustalić, że Wielka Brytania ma tylko dwie opcje, zaakceptować umowę lub jej brak. Doniesiono w „The Sunday Times”, że UE rozważa zaoferowanie Wielkiej Brytanii przedłużenia do lutego 2020 r., jeśli premier nie będzie mógł uzyskać poparcia dla swojej umowy. UE nie jest zadowolona, ale skoro nad Niemcami wisi widmo recesji, scenariusz braku porozumienia nie leży w interesie bloku. Znaczące głosowanie nad umową w sprawie Brexitu powinno się odbyć dzisiaj, chyba że marszałek Izby, John Bercow, zdecyduje inaczej. Sterling stracił na wartości w nocy z powodu weekendowych wydarzeń.

Giełdy w Azji rozpoczęły tydzień w dużej mierze negatywnie z powodu niepewności związanej z konfliktem handlowym między USA a Chinami i tematem Brexitu.

Europejskie rynki akcji zakończyły sesje na minusie, ponieważ inwestorzy wyrównywali swoje pozycje w oczekiwaniu na głosowanie w sprawie umowy Brexit zaplanowane na sobotę Słaby nastrój na Wall Street był spowodowany dużymi stratami Boeinga oraz Johnson & Johnson, co wpłynęło na Dow Jones i S&P 500. Jeśli chodzi o Boeinga, pojawiły się wiadomości, które wskazywały, że pracownicy celowo wprowadzili w błąd regulatora lotniczego w związku z bezpieczeństwem samolotów 737 Max. Podczas gdy firma Johnson & Johnson musiała wycofać proszek dla niemowląt, ponieważ niektóre butelki zawierały ślady azbestu.

Poinformowano, że wiceprezydent USA, Mike Pence, wygłosi w czwartek przemówienie na temat Chin. Pence jest znany ze swojego jastrzębiego podejścia wobec Chin, więc inwestorzy bali się, że polityk może rozegrać sytuację twardo, aby przygotować grunt do następnej rundy rozmów handlowych. W grudniu Stany Zjednoczone wciąż w planie nałożyć 15% ceł na chiński import o wartości 160 miliardów dolarów, dlatego dystrybutorzy obawiają się, że Pence zostanie nakierowany, by zająć twarde stanowisko wobec Pekinu.


Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

EURUSD – kurs rośnie od początku miesiąca i przełamanie w górę 1,1164 może doprowadzić nas do poziomu 1,1249. Przełamanie poniżej 1,1100 otwiera drogę na 50-dniową MA przy 1,1037.

GBPUSD – para pozostaje w ostatnim dość agresywnym trendzie wzrostowym, a przełamanie 1,3000 może poprowadzić kurs w kierunku 1,3178. Spadki mogą skierować notowania na 200-dniową MA, przy 1,2715.

EURGBP – kurs wciąż znajduje się w trendzie spadkowym, a przełamanie poniżej 0,8575 może otworzyć drogę na 0,8471. Jeżeli utrzymamy się powyżej 0,8600, możliwy będzie retest 0,8786.

USDJPY – dopóki utrzymujemy się powyżej 50-dniowej MA przy 107,20, celem może być 109,31. Powrót poniżej 50-dniowej MA może skierować notowania na 106,48.

FTSE 100 – oczekiwany wzrost na otwarcie o 14 punktów do 7,164.

DAX – oczekiwany wzrost na otwarcie o 45 punktów do 12,678.

CAC 40 – oczekiwany wzrost na otwarcie o 14 punktów do 5,650.

Sentyment rynkowy CMC Markets

 

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here