Naga MarketsNabywcy nieruchomości skorzystali z niepewności wynikającej z trwającego Brexitu, aby uzyskać wysokie rabaty na zakup domów w najbardziej ekskluzywnych dzielnicach Londynu. Jak wskazują statystyki, w pierwszym kwartale 2019 roku ceny luksusowych domów zostały silnie przecenione, co spotkało się ze wzmożonym popytem na rynku.


Zobacz również: Theresa May nie zdoła zapobiec wyborom do Parlamentu Europejskiego?

Okazje na rynku nieruchomości mogą nie potrwać za długo

EUR/GBP - Funt najsilniejszy od stycznia. Możliwe dalsze spadki na parze.Ceny domów poniżej 2 milionów funtów (2,6 miliona dolarów) w najbardziej popularnych dzielnicach stolicy Wielkiej Brytanii spadły najmocniej od dekady, ponieważ brytyjscy politycy nie zdołali osiągnąć porozumienia w sprawie uporządkowanego wyjścia UK z Unii Europejskie. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę LonRes, wolumen transakcji gwałtownie wzrósł, gdy na rynku pojawiło się więcej nabywców, aby wykorzystać potencjał niższych cen.

Kupujący zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że pojawienie się niepewności Brexitu to dobra okazja by wynegocjować korzystne umowy. Jeśli sprzedający zaczną się mocniej denerwować przedłużającym się ryzykiem, będą jeszcze bardziej zdesperowani na przyjmowanie niższych ofert – powiedział w wywiadzie Marcus Dixon, szef badań w LonRes.

Brexit to okazja: Największa od dekady przecena nieruchomości
Brexit to okazja: Niepewność polityczna wywołała spore zniżki domów w najlepszych dzielnicach Londynu. Źródło: LonRes

Według LonRes, kupujący uzyskali średnio 13,4% rabatu na nieruchomości w obszarze znanym jako „Prime Central London”. Prawie połowa sprzedawców obniżyła cenę swoich nieruchomości zanim znalazła nabywcę.

Według dostawcy danych najdroższe londyńskie domy – o wartości ponad 5 milionów funtów – zostały podobnie przecenione. Wzrost podatku od sprzedaży nieruchomości oraz wyższe podatki dla właścicieli drugich domów zaszkodziły w ostatnich latach rynkowi luksusowemu w UK. Nieruchomości o wartości ponad 5 milionów funtów zanotowały spadek cen o 6,6 procent, a sprzedaż wzrosła o 3 procent w okresie rok do roku, co oznacza pierwszy wzrost od ponad roku.

Podstawowe zasady podaży i popytu mogą ograniczyć czas żywotności dobrych ofert. Dodatkowo w miarę wzrostu sprzedaży, odnotowano 39-procentowy spadek liczby nowych domów w centralnej części Londynu wprowadzonych na rynek pierwotny w pierwszym kwartale 2019 roku – podsumował Dixon.

Kurs funta poniżej 5,00 zł

Podczas dzisiejszej sesji kupujący parę GBP/PLN zdołali przetestować psychologiczny poziom 5,00 zł. Po raz ostatni cena znajdowała się w tym miejscu na początku kwietnia. Na tę chwilę opór uaktywnił dodatkowych sprzedających i wystąpiła silna reakcja sprzedażowa spychająca kurs o 140 pipsów w dół. Najbliższym wsparciem pozostaje tygodniowe minimum 4,9634, a jego przebicie otworzy drogę do dołka 4,9229. Z drugiej strony wyraźne przebicie poziomu 5,00 umożliwi test tegorocznego szczytu 5,0744.

Zobacz również: Bank Anglii szuka zastępstwa dla Carneya. Stanowisko warte $620 tys. rocznie

Brexit to okazja Największa od dekady przecena nieruchomości
tradingview.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here