Naga MarketsTheresa May
Premier UK, Theresa May

Theresa May chcąc doprowadzić temat Brexitu do końca musi się teraz dogadać z Jeremym Corbynem, przewodniczącym brytyjskiej Partii Pracy, z którym o stanowisko premiera walczyła w 2017 roku. Jednem z kroków jakie poczyniła w tym celu był apel w Mail on Sunday.

Wcześniejsze próby brytyjskiej premier dążące do przeforsowania ws. Brexitu umowy w Izbie Gmin okazały się nieskuteczne. W kwietniu, May zaczęła bardziej starać się o poparcie Laburzystów i postanowiła dać Corbynowi szansę dyktowania warunków umowy rozwodowej.

Apel Theresy May

We wczorajszym wydaniu “Mail on Sunday” czytamy apel szefowej brytyjskiego rządu do Jeremy’ego Corbyna: “Liderowi opozycji mogę powiedzieć to – posłuchajmy tego, co nasi wyborcy powiedzieli podczas wyborów, odłóżmy na bok różnice, które nasz dzielą i zawrzyjmy umowę”.

May zwraca uwagę na głosy wyborców, okazało się bowiem, że w wyborach samorządowych jej Partia Konserwatywna w skali kraju straciła ponad 1,2 tysiąca radnych. Mniejszą liczbę mandatów uzyskała także Partia Pracy. Widać zatem, że obywatele nie są zadowoleni z poczynań rządzących.

Partii Pracy zależy na unii celnej z Unią Europejską, jeśli taką tymczasową unię zapewniałoby porozumienie dotyczące Brexitu, wzrosłaby szansa na kompromis z Partią Konserwatywną. To z kolei pozwoliłoby zrealizować cel Theresy May – uniknięcie wyborów do europarlamentu.

Dziś będzie miał miejsce punkt krytyczny spotkania dwóch partii, a wynik może być doniosły dla losów Brexitu. Jeśli rozmowy się nie powiodą, szanse na kolejne referendum, a nawet wybory nadzwyczajne, wzrosną, podczas gdy sama May mogłaby zostać zmuszona do odejścia i ostatecznie zastąpiona politykiem popierającym hard-Brexite, który z radością opuszcza UE bez żadnych porozumień.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta zyskuje dziś do dolara

Notowania funta do dolara znacznie umocniły się podczas piątkowej sesji. Jak widać na wykresie dziennym GBP/USD poniżej, kurs wzrósł w do okolic 1,3183 gdzie znajduje się opór w postaci zniesienia 61,8% ruchu spadkowego od tegorocznych maksimów.

Wczoraj notowania poruszały się w zakresie piątkowej sesji, co doprowadziło do powstania formacji inside bar. Dalszych wzrostów możemy spodziewać się po wybiciu górą maksimów z poprzedniego tygodnia oraz zamknięciu ponad oporem przy 1,3183. W przeciwnym razie kurs funta pozostaje narażony na powrót do spadków. Potencjalne wsparcie dynamiczne zapewniać może kanał średnich EMA 10/20.

Kurs funta do dolara (GBP/USD) - wykres dzienny - 7 maja 2019
Kurs funta do dolara (GBP/USD) – wykres dzienny – 7 maja 2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here