Naga MarketsBrytyjska premier, Theresa MayW trakcie wieczornego głosowania w brytyjskim parlamencie nad wotum zaufania dla obecnego rządu i de facto piastującej urząd premiera Theresy May, posłowie opowiedzieli się za utrzymaniem obecnych sił w Izbie Gmin przed zbliżającym się Brexitem. May uzyskała 325 głosów poparcia (320 zapewniało większość). Kurs funta szterlinga okazała się niewzruszony na doniesienia z Londynu.


May: „Zapraszam liderów partyjnych do dyskusji”

Theresa May, która zabrała głos zaraz po poznaniu oficjalnych wyników głosowania stwierdziła, że chciałby zaprosić przedstawicieli partii rządzących na indywidualne rozmowy, które rozpoczną się jeszcze w środowy wieczór. W odpowiedzi lider opozycji, Jeremy Corbyn, stwierdzał, że nie podejmie jakichkolwiek dyskusji z nadal urzędującą premier dopóki ta nie usunie z listy rozważanych strategii Brexitu bez porozumienia.

„Jeżeli chcemy mieć miejsce na pozytywną dyskusję i jakiekolwiek postępy, rząd musi jasno zrezygnować z jakichkolwiek możliwości przeprowadzenia Brexitu bez porozumienia w związku na chaos jaki może to wywołać” – komentował Corbyn.

Pierwsze odczucia rynkowe sugerują, że May udało się wygrać o włos, nadal znajduje się jednak w mocno podzielonym środowisku. Swoją nową kampanię informacyjną wymusza ideę wielopartyjnego podejścia. Ale różnice nie zniknęły w magiczny sposób. Już teraz niektórzy prawodawcy wysuwają swoje żądania, wzywając ją do potwierdzenia, że “brak porozumienia” nie jest

Nigel Dodds z ramienia Unii Demokratycznej, który wczoraj wieczorem głosował przeciwko porozumieniu w sprawie Brexitu, w środę mówi, że głosowanie to pokazuje, jak ważne jest porozumienie wspierające jego partię i konserwatystów.

Kurs funta niewzruszony kolejnym wotum zaufania dla brytyjskiego rządu

Chociaż wczorajsze głosowanie dotyczące porozumienia w sprawie Brexitu wywołało silne ruchy kursu funta szterlinga, to kolejne dotyczące wotum zaufania dla Theresy May przeszło przez rynek bez echa. Warto przypomnieć, że jest to już drugie tego typu głosowanie w przeciągu ostatniego miesiąca.

Kurs funta
Wczoraj funt mocno reagował na doniesienia z brytyjskiego parlamentu, dzisiaj pozostaje niewzruszony. Kurs funta na wykresie H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here