Naga MarketsBrytyjska premier, MayW trakcie wieczornego głosowania nad obecną wersją umowy ws. Brexitu, Theresa May odniosła kolejną porażkę. Za jej schematem planowanego rozwodu z Unią Europejską głosowało jedynie 242 parlamentarzystów, 391 było natomiast przeciwko.


Theresa May przekonała jedynie 242 parlametarzystów

Przypomnijmy, że dziś rano Theresa May poinformowała światowe media, iż udało się znaleźć kompromis z przedstawicielami Unii Europejskiej. Spotkanie z prezydentem Komisji Europejskiej – Jean-Claude Junkerem doprowadziło do ustanowienia zmian w dotychczasowej umowie dot. Brexitu.

W praktyce, jedynie kosmetyczne zmiany w wynegocjowanej już jakiś czas temu umowie nie przekonały zbyt wielu parlamentarzystów Zjednoczonego Królestwa. Biorąc pod uwagę, że w trakcie styczniowego głosowania brytyjska premier zdobyła poparcie 202 głosów, łatwo policzyć można, że na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy udało jej się przekonać do wynegocjowanej przez siebie formy porozumienia jedynie 40 parlamentarzystów.

Prokurator generalny Wielkiej Brytanii, Geoffrey Cox przyznał tuż po głosowaniu, że Wielka Brytania może zostać uwięziona w backstopie.

Kolejne głosowanie już jutro!

Negatywny wynik dzisiejszego głosowania sprawa, że brytyjskich parlamentarzystów czeka niezwykle pracujący tydzień. Już jutro (w środę) zagłosują oni bowiem za ewentualnym Brexitem bez porozumienia. Przywódca Izby Gmin, Andrea Leadsom, wyjaśnił, że jeśli Parlament zagłosuje przeciwko takiemu rozwiązaniu, już kolejnego dnia (w czwartek) rząd przedstawi zmieniony wniosek w sprawie przedłużenia art. 50, który miałby zostać poddany pod głosowanie w czwartek. Oznacza to, że politycy będą mogli proponować i głosować nad warunkami i długością opóźnienia Brexitu. Warto jednak podkreślić, że do zaakceptowania innego niż planowany obecnie, ostatecznego terminu Brexitu wymagana jest zgodna wszystkich państw członkowskich UE.

Istny rollercoaster na GBP/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w pierwszej chwili po publikacji wyników głosowania doszło do znacznego umocnienia funta szterlinga. Wzrosty te nie trwały jednak zbyt długo i po godzinie kurs wrócił w rejony sprzed publikacji.

Kurs funta po głosowaniu w sprawie Brexitu
GBPUSD M5

Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUDNZD z potencjałem 80 pips spadków. Realizuje formację RGR
Następny artykułBlok po 22 – 12 marca 2019: USD/CAD, Złoto
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here