Naga MarketsTheresa May premier UKTheresa May planuje nowe głosowanie dotyczące Brexitu licząc, iż uda jej się uzyskać odpowiednie poparcie jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego (23 maja). Wszystko za sprawą wyniku panelu, który odbył się w ramach posiedzenia jej Partii Konserwatywnej. Prawodawcy opowiedzieli się za dalszym przywództwem brytyjskiej premier m.in. ze względu na postępy w znalezieniu wspólnego kompromisu z Partią Pracy.


Partia Pracy poprze umowę Brexitową Theresy May?

Komitet 1922
Komitet 1922

Premier Wielkiej Brytanii zgodziła się spotkać w przyszłym tygodniu z szefem tzw. Komitetu 1922, aby przedyskutować swoją przyszłość. Jest to parlamentarna frakcja brytyjskiej Partii Konserwatywnej, która stanowi reprezentację wyłącznie jej szeregowych posłów. Szef komitetu, Graham Brady spodziewa się, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni May będzie dążyła do przeprowadzenia nowego głosowania nad umową dotyczącą Brexitu.

Zamiarem premier jest ponowne przeprowadzenie głosowania prawdopodobnie jeszcze przed wyborami europejskimi, które rozpoczną się 23 maja. Miejmy nadzieję, że stanie się to jeszcze szybciej – powiedział Brady.

Rząd i opozycyjna Partia Pracy wydały oświadczenia wskazujące na postępy w rozmowach mających na celu wypracowanie wspólnego konsensusu w sprawie Brexitu. Biuro May orzekło, że obie strony działają „z powagą”, podczas gdy druga strona oświadczyła, że „zespoły negocjacyjne pracują nad ustaleniem zakresu porozumienia”.

May nadal walczy o zatwierdzenie przez brytyjski parlament umowy dot. Brexitu, która wcześniej trzykrotnie została odrzucona, co zmusiło premier do rozpoczęcia rozmów z Partią Pracy. Theresa May oznajmiła członkom swojej partii, że odejdzie gdy umowa zostanie zaakceptowana. Jednak takie oświadczenie to za mało dla niektórych prawodawców, gdyż chcą wiedzieć czy i kiedy odejdzie, nawet jeśli nie będzie w stanie znaleźć wystarczającego poparcia dla umowy.

Musimy się upewnić, że wkrótce podejmiemy ostateczną decyzję, ponieważ wszyscy tego oczekują i potrzebują – powiedziała Nadine Dorries, konserwatywna poseł.

Głównym sporem pozostaje kwestia unii celnej

Drogowskaz Brexit na tle Big BenaOpozycja próbowała i nie zdołała obalić premier w grudniu, a zgodnie z obecnymi zasadami nie mogą przez najbliższy rok spróbować tego ponownie. Ale zasady mogą zostać zmienione przez Komitet 1922, który w zeszłym miesiącu tego odmówił.

Dwie główne partie UK próbują znaleźć wspólną drogę w sprawie Brexitu. Dyskusje rozpoczęły się ponad miesiąc temu i jak dotąd nie widać żadnego wspólnego planu. Ale po wczorajszych rozmowach zarówno torysi, jak i laburzyści zasugerowali znaczny postęp.

Rozmowy były trudne, ale konstruktywne. W nadchodzących dniach będzie więcej spotkań dwustronnych i dalszych wymian dokumentów. Staramy się ustalić szczegóły tego, co zostało wcześniej przedyskutowane – powiedział zastępca premier, David Lidington.

Partia Pracy chce, aby Wielka Brytania była częścią unii celnej z UE, ale May do tej pory odmawiała przyjęcia takiego rozwiązania, które uniemożliwiłoby Wielkiej Brytanii zawieranie własnych umów handlowych.

Kurs funta (GBP) spada czwartą sesję z rzędu

Notowania pary GBP/USD kontynuują spadki już czwarty dzień. W trakcie dzisiejszej sesji zostało przebite minimum piątkowej świecy wzrostowej, co otwiera drogę do dołka z kwietnia 1,2869. Negatywna struktura pivotowa niewątpliwie wspiera scenariusz wzrostowy. Jednak jeśli przebicie nie okaże się trwałe może dojść do impulsu wzrostowego, który będzie miał do pokonania opór na poziomie 1.3177.

Brexit Theresa May planuje głosowanie jeszcze przed wyborami do PEConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here