TMS


Theresa May
Premier UK, Theresa May

Dziś mijają dokładnie dwa tygodnie od czasu ostatniego głosowania w brytyjskim Parlamencie. Okazuje się jednak, że pomimo starań i prób wznowienia negocjacji w sprawie porozumienia dot. Brexitu, Theresa May nie poczyniła wystarczających postępów, aby uspokoić podzieloną Partię Konserwatywną przed ponownym spotkaniem z Parlamentem.


Theresa May gra na czas

Jej głównym zadaniem jest teraz zmiana tak zwanej irlandzkiej części porozumienia, która od samego początku jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych części umowy. Mimo, iż po ostatnim głosowaniu sama przyznała, że jeżeli nie uda jej się niczego osiągnąć, to po dwóch tygodnia znów podda porozumienie pod głosowanie. W praktyce spodziewać możemy się jednak, że Premier Zjednoczonego Królestwa zwróci się dziś do prawodawców w Izbie Gmin z prośbą o więcej czasu na renegocjację swojej umowy Brexit’owej z Unią Europejską.

Theresa May przedstawi prawdopodobnie Parlamentowi aktualne informacje na temat postępów w rozmowach z Unią Europejską i nakreśli wniosek, który już w najbliższy czwartek zostanie poddany pod głosowanie.

Wielka Brytania dryfuje w kierunku przepaści

Na nieco ponad sześć tygodni przed planowanym na 29 marca br. ostatecznym dniem rozwodu Wielkiej Brytanii i UE, działania Theresy May mają na celu uspokojenie członków Izby Gmin, którzy obawiają się, że gra ona na czas, przez co zwiększa ryzyko na brak porozumienia i tzw. no deal Brexit.

“Nie możemy podążać ścieżką prowadzącą do braku porozumienia, nie możemy pozwolić na dalsze dryfowanie w kierunku klifu, bo jeśli kraj wpadnie w otchłań, konsekwencje będą katastrofalne” – komentuje Jack Dromey, poseł Partii Pracy.

By nie dopuścić do najgorszego z możliwych scenariuszy, brytyjski sekretarz ds. Brexitu, Stephen Barclay udał się wczoraj do Brukseli, gdzie spotkał się z głównym negocjatorem UE, Michelem Barnierem. Obaj panowe rozmawiali na temat możliwych sposobów wyjścia z impasu. Komisja Europejska przyznała, że jednomyślnie zdają oni sobie sprawę z “pilnej” konieczność znalezienia rozwiązania, które zadowoli pozostałe 27 państw członkowskich UE i mogłoby zdobyć większość w brytyjskim Parlamencie.


Weź udział w największej imprezie inwestycyjnej w tej części Europy. Już teraz za darmo zarejestruj się na Invest Cuffs 2019 i dołącz do ponad 5 tysięcy traderów. Do zobaczenia w Krakowie już 22-23 marca!

Funt coraz tańszy

Spoglądając na notowaniach pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w skutek trwających od ponad dwóch tygodni spadków, kurs funta osunął się do najniższych poziomów od drugiej połowy stycznia br. Analizują obecną sytuację z punktu widzenia analizy technicznej, dostrzec można także, iż w dniu wczorajszym rynek pokonał dość istotne wsparcie. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, dojść mogłoby nawet do dalszej deprecjacji funta szterlinga.

Do handlu na parach walutowych z GBP polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 12.02.2019 USD/JPY, AUD/USD
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Dino – z nową, mocną rekomendacją
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here