Naga MarketsTheresa May
Premier UK, Theresa May

Dziś mijają dokładnie dwa tygodnie od czasu ostatniego głosowania w brytyjskim Parlamencie. Okazuje się jednak, że pomimo starań i prób wznowienia negocjacji w sprawie porozumienia dot. Brexitu, Theresa May nie poczyniła wystarczających postępów, aby uspokoić podzieloną Partię Konserwatywną przed ponownym spotkaniem z Parlamentem.


Theresa May gra na czas

Jej głównym zadaniem jest teraz zmiana tak zwanej irlandzkiej części porozumienia, która od samego początku jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych części umowy. Mimo, iż po ostatnim głosowaniu sama przyznała, że jeżeli nie uda jej się niczego osiągnąć, to po dwóch tygodnia znów podda porozumienie pod głosowanie. W praktyce spodziewać możemy się jednak, że Premier Zjednoczonego Królestwa zwróci się dziś do prawodawców w Izbie Gmin z prośbą o więcej czasu na renegocjację swojej umowy Brexit’owej z Unią Europejską.

Te artykuły również Cię zainteresują
Theresa May przedstawi prawdopodobnie Parlamentowi aktualne informacje na temat postępów w rozmowach z Unią Europejską i nakreśli wniosek, który już w najbliższy czwartek zostanie poddany pod głosowanie.

Wielka Brytania dryfuje w kierunku przepaści

Na nieco ponad sześć tygodni przed planowanym na 29 marca br. ostatecznym dniem rozwodu Wielkiej Brytanii i UE, działania Theresy May mają na celu uspokojenie członków Izby Gmin, którzy obawiają się, że gra ona na czas, przez co zwiększa ryzyko na brak porozumienia i tzw. no deal Brexit.

“Nie możemy podążać ścieżką prowadzącą do braku porozumienia, nie możemy pozwolić na dalsze dryfowanie w kierunku klifu, bo jeśli kraj wpadnie w otchłań, konsekwencje będą katastrofalne” – komentuje Jack Dromey, poseł Partii Pracy.

By nie dopuścić do najgorszego z możliwych scenariuszy, brytyjski sekretarz ds. Brexitu, Stephen Barclay udał się wczoraj do Brukseli, gdzie spotkał się z głównym negocjatorem UE, Michelem Barnierem. Obaj panowe rozmawiali na temat możliwych sposobów wyjścia z impasu. Komisja Europejska przyznała, że jednomyślnie zdają oni sobie sprawę z “pilnej” konieczność znalezienia rozwiązania, które zadowoli pozostałe 27 państw członkowskich UE i mogłoby zdobyć większość w brytyjskim Parlamencie.

Funt coraz tańszy

Spoglądając na notowaniach pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w skutek trwających od ponad dwóch tygodni spadków, kurs funta osunął się do najniższych poziomów od drugiej połowy stycznia br. Analizują obecną sytuację z punktu widzenia analizy technicznej, dostrzec można także, iż w dniu wczorajszym rynek pokonał dość istotne wsparcie. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, dojść mogłoby nawet do dalszej deprecjacji funta szterlinga.

Do handlu na parach walutowych z GBP polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 12.02.2019 USD/JPY, AUD/USD
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Dino – z nową, mocną rekomendacją
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here