Naga MarketsPojawiła się szansa na kolejne głosowanie dotyczące Brexitu w Izbie Gmin. Poinformował o niej Philip Hammond, minister finansów UK. Wszystko zależy jednak od postępów negocjacji w Brukseli. Kurs funta porusza się dziś w 60-pipsowym zakresie i testuje jego górne ograniczenie.

Premier Theresa May nie ustaje w walce o wynegocjowanie jak najlepszej umowy dotyczącej Brexitu. Zarówno z UK jak i UE napływają wieści o coraz większych szansach na wypracowanie porozumienia.

Dyskusje na temat porozumienia, brytyjska premier prowadziła wczoraj z przewodniczącym Komisji Europejskiej, Jean-Claud Junckerem. Tematem przewodnim rozmów był irlandzki backstop. Uporządkowania tej kwestii w umowie Brexitowej domagają się brytyjscy parlamentarzyści.

Juncker przy okazji spotkania wyraził swoje obawy:
“Jeśli nie doszłoby do porozumienia, a nie mogę tego wykluczyć, miałoby to fatalne konsekwencje gospodarcze i społeczne w Wielkiej Brytanii i na kontynencie” – powiedział. Następnie dodał jednak, że nie liczy na taki rozwój wydarzeń.

Kolejne głosowanie w przyszłą środę?

Do pierwotnego terminu opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię pozostało jedynie 35 dni. Po ostatnich porażkach Izbie Gmin, Theresa May wykazuje teraz sporą determinację, by pokazać parlamentarzystom postęp w kluczowych kwestiach, które zadecydowały o odrzuceniu umów w poprzedniej formie.

Dziś do rozmów w Brukseli ma się włączyć Steve Barcley, brytyjski sekretarz ds. Brexitu oraz prokurator generalny Geoffrey Cox. Z kolei potencjalne głosowanie odnośnie umowy może mieć miejsce w środę, 27 lutego. Dzień wcześniej oświadczenie w Izbie Gmin złoży Theresa May.

Jeśli brytyjska premier zdoła przekonać parlament do wynegocjowanej umowy, może uda się zachować pierwotny termin Brexitu (29 marca). W przeciwnym razie, prawodawcy mogą podjąć próbę przejęcia kontroli nad tym procesem i w efekcie opóźnić go.

GBP/USD wyznacza maksima sesyjne

Kurs funta do dolara porusza się w zakresie notowań z wczorajszej sesji. Do czasu otwarcia sesji europejskiej, notowania testowały lokalne wsparcie przy 1.3026. Teraz jednak kurs umacnia się, a maksima sesji ustalone zostały na poziomie 1.3090. Dalsza aprecjacja funta może zaprowadzić kurs GBP/USD do wczorajszego szczytu na 1.3108.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here