Naga MarketsNapis bank na budynkuAnalitycy ING, Danske Banku i Commerzbanku oceniają bieżącą sytuację w strefie euro, ostatnie wystąpienie Powella, politykę Fedu oraz wskazują możliwy wpływ Brexitu na dalszy kurs europejskiego crossa EUR/GBP.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO

ING: Sentyment ekonomiczny w strefie euro spada po raz jedenasty z rzędu

ing bank wejścieBert Colijn, starszy ekonomista w ING, zauważa, że ​​wskaźnik nastrojów ekonomicznych strefy euro spadł z 109,7 do 109,5, co oznacza jego spadek jedenasty raz z rzędu. ING przewiduje jedynie marginalny wzrost aktywności gospodarczej w strefie euro w słabym trzecim kwartale.

– Był to mniejszy spadek niż oczekiwali analitycy, ponieważ nastroje w przemyśle poprawiły się po raz pierwszy od kwietnia. Z kolei nastroje w sektorze usług ustabilizowały się w listopadzie, po słabym wskazaniu w październiku. Przyczyną gorszego odczytu był głównie spadek zaufania konsumentów, który trwa od marca 2017 r. W dużej mierze wynikał on z pogorszenia oczekiwań dotyczących bezrobocia w nadchodzącym roku oraz pogorszenia finansów gospodarstw domowych – napisano w raporcie.

– W przeciwieństwie do opublikowanego w zeszłym tygodniu wskaźnika PMI, nastroje przemysłowe nakreśliły nieco jaśniejszy obraz branży produkcyjnej niż odczyt z października. Zaufanie wzrosło, ponieważ oczekiwania dot. produkcji w nadchodzących miesiącach uległy poprawie, a sama produkcja również została bardziej pozytywnie oceniona przez producentów. Nasze oczekiwania wzrostu są skromne dla czwartego kwartału i dla kolejnych, ponieważ spodziewamy się, że wzrost PKB za IV kw. wyniesie zaledwie 0,3% kw./kw., a roczny wzrost w 2018 r. wyniesie 1,9% – podsumował Bert Colijn.

Zobacz również: EUR/USD blisko rocznych minimów. Czy to już czas na odbitkę?

Danske Bank: EUR/USD zalicza silny wzrost i napędza EUR/GBP

dziewczyna na rowerze na tle danske bankuKurs EUR/USD wzrósł ponad 100 pipsów po wczorajszej, bardzo gołębiej wypowiedzi przewodniczącego FED, Jerome’a Powella. Z kolei para EUR/GBP podążyła w ślady głównej pary walutowej, zauważa Arne Lohmann Rasmussen, główny analityk w Danske Bank.

– Ostatnie wystąpienie Powella może oznaczać wyraźną zmianę w polityce FEDu, a listopadowe minutki mogą być kluczowe dla rynkowych oczekiwań ws. dalszych podwyżek w 2019 roku. Nie trzeba dodawać, że jest to także istotne dla dalszego kursu dolara. Spadek amerykańskiej inflacji bazowej może oznaczać, iż FED zmniejszy częstotliwość podwyżek w przyszłym roku – zauważa Rasmussen.

– Kurs EUR/GBP wzrósł wczoraj podążając za silnym impulsem na EUR/USD. Nadal widzimy wysokie ryzyko wzrostów na EUR/GBP, ponieważ sprawa Brexitu pozostaje niejasna. Na 11 grudnia zaplanowane jest głosowanie w Izbie Gmin, które w naszej ocenie nie przyniesie żadnego rozwiązania, co oznacza, że okres dużej niestabilności może zostać przedłużony, a spadki na parze EUR/GBP mogą nie pojawić się w tym roku – dodał.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Commerzbank: Punkt kierunkowy na EUR/GBP to 0.88

budynek commerzbanku Karen Jones, analityk w Commerzbanku, zauważa, że para ​​EUR/GBP odnotowała jedynie krótką wyprzedaż do średnich kroczących MA 55 i 200 w okolicach poziomu 0.8834. Kupujący wybronili ten istotny poziom i dopóki cena pozostaje powyżej 0.8800, dopóty test tegorocznych szczytów nie jest wykluczony.

– Wyczekujemy testu lokalnych szczytów 0.8934/41. Powyżej poziomu 0.8941 znajduje się lipcowy szczyt 0,8960, a następnie maksima z sierpnia (0.9031) i września (0.9054). Jednak biorąc pod uwagę, że jesteśmy obecnie dość wysoko to nasz sentyment pozostaje neutralny. Poniżej punktu zwrotnego 0.88 znajduje się wsparcie 0.8774 (szczyt z 12 listopada), którego przebicie otwarłoby drogę do dołka z października 0.8723 – napisała Jones.

– Nieoczekiwany spadek poniżej 0.8655 prawdopodobnie wywołałby silny impuls spadkowy do kwietniowego minimum 0.8620 – dodała.

Zobacz również: Gospodarka Wielkiej Brytanii straci 11% przez Brexit? Chodzi o 200 mld GBP

Brexit, strefa euro i kurs EUR/GBP – oceniają banki ING, Danske i Commerztokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here