Naga MarketsManhattan w Nowym Jorku | New YorkSondaż przeprowadzony przez Duff & Phelps wskazuje, że Nowy Jork “wyprzedził” Londyn i jest obecnie uważany za największe centrum finansowe świata. W badaniu brało udział 180 dyrektorów z funduszy hedgingowych, bankowości, private equity, zarządzania aktywami oraz pośrednictwa.

Najwięcej respondentów biorących udział w badaniu Global Regulatory Outlook pochodzi z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych (ponad 60%), pozostali w większości wywodzą się z Hongkongu, Luksemburga, Singapuru oraz Irlandii.

Nowy Jork na pierwszym miejscu

Postrzeganie Londynu jako światowego centrum finansowego numer jeden znacznie spadło w porównaniu do roku ubiegłego. Obecnie, jedynie 36% badanych dyrektorów postrzega Citi jako lidera. W roku 2018, Londyn “miał poparcie” o 17% wyższe od obecnego.

Za spadek Londynu z pozycji lidera uznawane jest zamieszanie wokół Brexitu, które pozostawia gospodarkę Wielkiej Brytanii w stanie niepewności. Z pewnością zyskał na tym Nowy Jork, na który głos w ankiecie oddała ponad połowa badanych. Uzyskany wynik był w tym przypadku wyższy o 10% od ubiegłorocznego.

Frankfurt, Luksemburg i Dublin

Co ciekawe, aż 12% respondentów widzi szansę na objęcie pozycji lidera światowych finansów przez Hongkong, co miałoby mieć miejsce za 5 lat.

Zobacz też: Nowe, lepiej zabezpieczone banknoty o nominale 100 i 200 euro wchodzą dziś do obiegu

W badaniu lepsze niż przed rokiem wyniki uzyskał Frankfurt, Luksemburg i Dublin. Tu również widoczny jest wpływ Brexitu, ponieważ banki, ubezpieczyciele, czy też zarządzający aktywami w państwach członkowskich UE chcąc zachować powiązania z klientami, muszą posiadać swoje centra w krajach Unii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here