Naga MarketsPhillip Hammond, kanclerz UK
Phillip Hammond, kanclerz skarbu UK

W trakcie wtorkowej sesji kurs funta do dolara nurkuje w okolice 1,2513 USD reagując na doniesienia Bloomberga sugerujące, że kanclerz skarbu Philip Hammond jest gotowy zrezygnować ze stanowiska, nie zgadzając się z pomysłami wydatkowymi premier Theresy May w obliczu bezumownego Brexitu.


Hammond zrezygnuje w związku z pomysłami premier dotyczących edukacji

„May chciałaby przeznaczyć 9 mld GBP rocznie przez okres 3 lat na wsparcie edukacji. Środki miałyby zostać uwolnione z funduszu rezerwowego zgromadzonego na rzecz poradzenia sobie ze sutkami potencjalnego bezumownego brexitu, czemu jednak sprzeciwia się Hammond” – komentuje Konrad Białas, analityk TMS Brokers.

W efekcie kurs funta szterlinga testuje najniższe poziomy od początku stycznia, po czterech sesjach wyraźnych spadków. Od czerwcowych maksimów GBP/USD traci już niemal 2%, a wybicie długoterminowej linii trendu rysowanej od dołków z 2016 roku sugeruje, że popularny Kabel może zwiększyć dynamikę spadków. Pierwsza strefa wsparcia rysuje się w okolicach dołków z listopada 2018 oraz ze stycznia 2019, na wysokości, której przebiega okrągły poziom 1,24 USD.

kurs funta do dolara GBPUSD
Kurs funta do dolara GBP/USD na wykresie dziennym

Kurs funta traci również do polskiej złotówki

Niepokojąca zapowiedź sekretarza brytyjskiego skarbu spowodowała, że we wtorkowy poranek kurs funta wyraźniej osłabiał się również do polskiego złotego, otrzymując na poziomie 4,75 zł. Od maja GBP/PLN traci niemal 6%, co przekłada się na spadek nominalny o ponad 30 groszy.

Najbliższa strefa wsparcia widoczna jest na wysokości obszaru re-akumulacji z przełomu roku (4,73-4,72 zł).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here