Naga MarketsFragment flagi UK wewnątrz flagi UEJak informowaliśmy dziś rano po sześciu godzinach rozmów w Brukseli osiągnięto kompromis. Brexit zostanie opóźniony do końca października w ramach planu uniknięcia chaotycznego wyjścia bez porozumienia, co oznacza dodatkowe, półroczne ryzyko niepewności politycznej. Eksperci z dużych banków inwestycyjnych komentują aktualne wydarzenia związane z Brexitem i wskazują jaki wpływ wywierają na funta szterlinga.


Wielka Brytania: Nadal rosną szanse na wcześniejsze wybory – Deutsche Bank

Analitycy z Deutsche Banku podkreślają, że późną nocą w Brukseli UE27 zgodziła się zaoferować Wielkiej Brytanii prawie 7-miesięczne przedłużenie Brexitu do 31 października.

Premier Wielkiej Brytanii May zaakceptowała ofertę i będzie to wymagało udziału Wielkiej Brytanii w tegorocznych wyborach europejskich. Jednak May wskazała, że nadal zamierza wyjść do 22 maja, aby uniknąć wyborów do UE. Tak czy inaczej szanse na wcześniejsze wybory będą nadal rosły. Premier UK ma nadzieję, że coś wyniknie z rozmów między partiami, ale wiele faktów wskazuje, że nie nastąpi to szybko – napisano w raporcie.

Kurs funta nie jest pod wrażeniem przedłużenia Brexitu? – Rabobank

funt szterlingWedług Jane Foley, starszego stratega ds. FX w Rabobank wiadomość, że UE przyznała parlamentowi brytyjskiemu więcej czasu na kompromis w sprawie Brexitu nie została przyjęta z entuzjazmem przez funta. Stało się tak, gdyż najprawdopodobniej rynek oczekiwał takiego przebiegu wydarzeń.

W zeszłym tygodniu szef Rady Europejskiej Donald Tusk widząc jak wiele niejasności pozostaje po stronie brytyjskiej ws. dalszego przebiegu Brexitu zaproponował jego przedłużenie nawet o 12 miesięcy., więc niektórzy inwestorzy mogli być rozczarowani wiadomością, że termin Brexitu przypada teraz na 31 października.

Innym kluczowym powodem słabej reakcji GBP jest to, że wczorajsze opóźnienie służy tylko do przysłowiowego „kopnięcia puszki wzdłuż drogi”. Wielka Brytania pozostaje obarczona przedłużającym się okresem niepewności, który prawdopodobnie zwiększy presję na gospodarce, a w szczególności na rentowność eksporterów. Zrewidowaliśmy nasze prognozy dla funta i teraz szukamy spadku na parze EUR/GBP do poziomu 0,84 w okresie 6 miesięcy (poprzednia prognoza 0,82). Mimo to nadal zakładamy, że umowa Brexitu w końcu dojdzie do skutku i przyniesie ulgę brytyjskiej gospodarce – podsumowano w raporcie.

Zobacz również: Wojna handlowa między USA, a Europą? Kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Brexit: Rosną szanse na wcześniejsze wybory, kurs GBP/USD – prognozy dużych bankówConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here