Naga MarketsBrexit, flaga Wielkiej Brytanii UK, a w tle flagi państw europejskichŹródło z gabinetu Borisa Johnsona podało w tym tygodniu, że porozumienie ws. Brexitu jest praktycznie niemożliwe, powołując się przy tym na sugestie kanclerz Niemiec Angeli Merkel w rozmowie telefonicznej z premierem UK. Strona Brytyjska próbowała obwinić w ten sposób Unię Europejską za nieudane negocjacje. Sekretarz ds. Brexitu, Michel Barnier wezwał brytyjskiego premiera do powstrzymania się od takich zagrywek.

Negocjacje ws. porozumienia utknęły w martwym punkcie, a główny negocjator UE powiedział w Parlamencie Europejskim: “Tak naprawdę nie znajdujemy stanowiska, gdzie jesteśmy w stanie dojść do porozumienia”.

Wirtualna propozycja Johnsona

Mniej dyplomatycznie na temat ostatnich propozycji Borisa Johnsona wypowiedział się koordynator Parlamentu Europejskiego ds. Brexitu, Guy Verhofstadt: “Myślę, że propozycja, którą tydzień temu przedstawił Boris Johnson wcale nie była poważna. Nazywam to propozycją wirtualną, a nie rzeczywistą”.

Po odrzuceniu nałożenia granicy celnej na wyspie Irlandii i planowaniu przez Stormont weta w sprawie dostosowania Irlandii Północnej do jednolitego rynku towarów UE, Barnier powiedział: “Propozycja rządu brytyjskiego w obecnej sytuacji jest nie do zaakceptowania. Zastępuje operacyjne, praktyczne i legalne rozwiązanie takim, które jest po prostu rozwiązaniem tymczasowym”.

Verhofstadt krytykuje działania Johnsona

Verhofstadt jasno wyraził gniew odczuwany przez wielu po informacjach z Downing Street, w których twierdzono, że UE ‘była gotowa storpedować porozumienie wielkopiątkowe”. Anonimowe źródło podało, że Merkel odmówiła także pozwolenia Irlandii Północnej na opuszczenie unii celnej bloku.

Zobacz też: Porozumienie niemożliwe do osiągnięcia? Angela Merkel stawia niedopuszczalne żądania

Verhofstadt powiedział: „To gra w obwinianie. Gra obwiniająca wszystkich. Gra w obwinianie Unii Europejskiej, Irlandii, pani Merkel, brytyjskiego systemu sądowniczego, Partii Pracy, Lib Dems, a nawet nawet pani May. Jedynym, którego nie można winić, jest najwyraźniej pan Johnson. Wszyscy, którzy nie grają w tę grę, są zdrajcami, kolaborantami, poddanymi.”

“Prawdziwym zdrajcą jest osoba, która ryzykuje sprowadzenie katastrofy na swój kraj, jego gospodarkę i obywateli, wypychając Wielką Brytanię z Unii Europejskiej. To moim zdaniem zdrajca” – dodał Verhofstadt.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta znajduje wsparcie przy 1,22

Notowania funta do dolara pokonały wczoraj lokalne wsparcie przy 1,2286, po czym cena ustanowiła nowe minima osuwając się do poziomów sprzed miesiąca. Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, kurs GBPUSD znalazł wsparcie w okolicach poziomu 1,22. Obecnie, przełamany poziom 1,2286 może posłużyć jako opór w przypadku odbicia.

Kurs funta do dolara (GBPUSD) - wykres dzienny - 10 października 2019
Kurs funta do dolara (GBPUSD) – wykres 4-godzinny – 10 października 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here