Naga MarketsNie o 21:00 lecz przed godziną 16:00 głos zabrała Theresa May. Wystąpienie brytyjskiej premier we Florencji poświęcone było tematowi numer jeden na Wyspach czyli Brexitowi. Według wcześniejszych prognoz komentatorów politycznych, May przyjechała do Włoszech w jednym celu – by rozruszać powolne rozmowy w sprawie brytyjskiej secesji. Czy udało jej się spełnić oczekiwania? 


May z całą pewnością rozruszała funta. Brytyjska waluta w pierwszej chwili zaczęła gwałtownie nurkować by później… odrobić całość wynikłych z tonu wypowiedzi May strat.

Wielka Brytania ma oficjalnie opuścić szeregi Unii Europejskiej w marcu 2019 roku. Obecnie trwające rozmowy mają na celu zminimalizowanie ewentualnych negatywnych efektów tej secesji. Jak zgodnie przyznają analitycy – są to najtrudniejsze negocjacje w Europie od czasu zakończenia drugiej Wojny Światowej. Po czterdziestu latach integracji, Bruksela oraz Londyn w końcu zaczną zmierzać we własnych kierunkach.

Czy to koniec przyjaźni?

O tym, że Londyn chce podążać własną ścieżką było wiadomo od dawna, zeszłoroczne referendum dobitnie potwierdziło ten fakt jednak z dzisiejszych słów brytyjskiej premier nie wynika by ta ścieżka prowadziła w zupełnie innym kierunku niż ta którą podąża cała Unia. Nie chcemy stawać na drodze przyszłym europejskim reformom(…) zamierzamy utrzymywać ścisłą współpracę z Unią – zapewniała Theresa May we Florencji.

Z pewnością dobrym sygnałem są obietnice brytyjskiej premier o braku woli stawiania fizycznych barier na granicy z pozostającą w strefie euro Irlandią. Uspokajają również słowa o współpracy ramię w ramię z krajami Unii. Theresa May wykorzystała również swoje wystąpienie do zapewnienia o sile brytyjskiej gospodarki. Presja inflacyjna na Wyspach wyraźnie wzrosła od czasu głośnego, brytyjskiego referendum. Zeszłotygodniowe dane dotyczące sierpniowego CPI pobiły prognozy analityków gdy wartość wskaźnika uplasowała się na poziomie 2,9%.

AUD liderem wzrostów

Po silnej, wczorajszej przecenie dziś AUD/USD zyskuje aż 0,6%. Dolar australijski pozostaje liderem wzrostów względem USD, na drugim końcu znajduje się GBP. 

Kabel pozostaje w szerokiej na około 130 pips konsolidacji. Po niedawnym teście poziomów powyżej 1,36000 GBP/USD wydaje się być zmęczone wzrostami. Prawdopodobieństwo kontynuacji trendu spada, gdy wskaźnik RSI przyjmuje wartości powyżej 70. 

Korzystam z rachunków XM na których nie ma niedzielnej świecy zakłamującej wartości wskaźników. Porównaj wykresy zakładając darmowy rachunek demo>>>

Najważniejsze punkty dnia

Kalendarz na nadchodzący tydzień

Już w ten weekend odbędą się wybory parlamentarne w Niemczech, które mogą być powodem pojawienia się luk weekendowych na parach powiązanych z EUR. Namawiam zatem do zamknięcia wszystkich aktywnych pozycji jeszcze w piątek i powrót na rynek w przyszłym tygodniu.

Najważniejszym wydarzeniem wtorkowej sesji będzie publikacja raportu sprzedaży domostw na rynku pierwotnym. Prognozy wskaźnika wynoszą obecnie 584 tys. wobec 571 tys. sprzedanych nieruchomości poprzednio.

W środę poznamy brytyjskie PKB za drugi kwartał tego roku. Publikacja z pewnością podda próbie dzisiejsze słowa premier Theresy May. W środę poznamy również decyzję monetarną RBNZ, która najprawdopodobniej nie zmieni poziomu stóp procentowych w Nowej Zelandii.

W czwartek skupiać będziemy się na finalnym odczycie amerykańskiego PKB w drugim kwartale tego roku. W piątek zaś zapoznamy się z identycznymi danymi dla Kanady.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… AUD/NZD, NZD/JPY, Złoto
Następny artykułTrader z Kamerunu Popularnym Inwestorem eToro. Historia Xavier86
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here