Naga MarketsBrexit i kurs funtaDo ostatecznego terminu Brexitu pozostały już tylko dwa tygodnie. Kurs funta brytyjskiego dynamicznie reaguje na każde doniesienia w sprawie negocjacji na linii Wielka Brytania – Unia Europejska. Pod koniec ubiegłego tygodnia były one bardzo pozytywne, co wywindował kurs GBP w górę. Po weekendzie kolejne informacje również potwierdzają coraz bardziej prawdopodobną umowę wyjściową. Czy no deal Brexit już nam już nie grozi?


Będzie umowa Brexitowa?

Podczas pierwszej sesji w tym tygodniu funt brytyjski mocno tracił, niemniej ruch był krótkotrwały. Po komentarzu Borisa Johnsona, który zobowiązał się do “załatwienia sprawy Brexitu”. Z kolei dziś Barnier powiedział, że “porozumienie jest w dalszym ciągu możliwe do osiągnięcia, nawet w tym tygodniu. negocjacje przebiegają bardzo intensywnie.” Całe zamieszanie wokół Brexitu przyczynia się do sporej zmienności, na pewno ostrożność jest zalecana w najbliższych dniach. Pomimo, że obie strony “intensywnie negocjują” nie ma jeszcze ostatecznej umowy dlatego też wszystkie scenariusze są możliwe, niemniej po ostatnich zapowiedziach widmo hard Brexitu wydaje się oddalać.

Zobacz także: Indeksy w USA nie chcą spadać, będzie deal USA – Chiny?

Jeżeli umowa nie zostałaby osiągnięta “kurs funta mógłby wykonać jeszcze szybszy ruch w dół, niż rajd w górę, który obserwowaliśmy przed weekendem”. Pomimo ostatnich wzrostów rynek dalej oczekuje spadków na kursie GBP, hedge fundy i zarządzający funduszami obniżyli co prawda ekspozycję na spadki, niemniej w dalszym ciągu przeważa strona podażowa. Jednak jak twierdzi Goldman Sachs: “Funt może nadal się umacniać, jeśli negocjacje pomiędzy Wielką Brytanią a UE będą się nasilać”. “Jeśli obie strony poczynią większe postępy na drodze do zawarcia umowy, możemy mieć do czynienia z kolejnym rajdem”

Sytuacja techniczna na kursie funta

Pomimo wyraźnego cofnięcie podczas poniedziałkowej sesji, kurs funta do dolara GBPUSD znalazł wsparcie na wysokości poprzedniego szczytu przy 1,2570. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs znajduje się powyżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym, obowiązuje scenariusz wzrostowy. niemniej trzeba pamiętać, że funt będzie w najbliższych dwóch tygodniach bardzo podatny na informacje w sprawie Brexitu. 

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here