Naga MarketsKurs euro (EUR/GBP) spadł do ważnej bariery. Nie będzie porozumienia ws. Brexitu?Do końca okresu przejściowego Brexitu zostały już nieco ponad 4 miesiące, a umowy ws. przyszłych stosunków Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii wciąż nie wypracowano. Runda negocjacji z tego tygodnia nie przyniosła żadnych postępów. Główny negocjator UE, Michel Barnier powiedział dziś, że na obecnym etapie osiągnięcie porozumienia wydaje się mało prawdopodobne. Kurs euro do funta (EUR/GBP) osunął się w piątek do ważnego wsparcia, które może powstrzymać dalsze spadki.

  • Główny negocjator UE nie widzi obecnie szans na porozumienie z UK
  • David Frost (UK) zauważa niewielki postęp w rozmowach
  • Kurs euro (EUR/GBP) testuje wsparcie 200-pipsowego zakresu

“Brexitowy” impas trwa

– Na tym etapie porozumienie między Wielką Brytanią a UE wydaje się mało prawdopodobne. Zbyt często w tym tygodniu wydawało się, że raczej się cofamy aniżeli posuwamy się naprzód – powiedział dziś Barnier.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Obie strony wciąż nie mogą znaleźć rozwiązania w palących kwestiach, a mianowicie dostępu Unii Europejskiej do brytyjskich wód połowowych oraz zasad tzw. “równych szans”. Barnier zarzucił Brytyjczykom odmowę „pójścia naprzód w kwestiach o fundamentalnym znaczeniu dla Unii Europejskiej, pomimo elastyczności, którą wykazaliśmy w ostatnich miesiącach”.

David Frost, który reprezentuje rząd Borisa Johnsona ws. Brexitu uważa natomiast, że w tym tygodniu miał miejsce niewielki postęp.
– Właśnie zakończyliśmy siódmą rundę negocjacji z UE. Jak powiedziałem w zeszłym tygodniu, porozumienie jest nadal możliwe i nadal jest naszym celem, ale jasne jest, że nie będzie to łatwe do osiągnięcia. Jeśli umowa ma zostać zawarta, nadal konieczne są merytoryczne prace w wielu różnych obszarach potencjalnej przyszłej współpracy między Wielką Brytanią a UE. W tym tygodniu odbyliśmy pożyteczne dyskusje, ale postęp jest niewielki. 

Kurs euro do funta spadł do wsparcia przy 0,8940

Notowania pary walutowej EUR/GBP po wczorajszym spadku o 0,68 proc., dziś dalej zniżkowały. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, cena dotarła do strefy wsparcia w okolicach 0,8940.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
EUR/GBP – wykres dzienny

Na wspomnianym wyżej wsparciu znalazło się wystarczająco dużo ofert kupna, by odrobić wcześniejsze straty. Tym samym kurs euro do funta wrócił w okolice otwarcia sesji.

Dopóki notowania na koniec dnia znajdują się ponad wsparciem przy 0,8940 GBP, odsłonięty pozostaje opór zakresu blisko 0,9140.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here