Naga MarketsFragment flagi UK wewnątrz flagi UEW środowy wieczór Izba Gmin głosowała nad kolejnymi poprawkami uzupełniającymi debatę nad umową w sprawie Brexitu. Najważniejszą decyzją było poparcie planu Theresy May odnośnie głosów w sprawie rozwodu bez porozumienia. Zgodnie z treścią poprawki wtorkowe obietnice brytyjskiej premier mają zostać sformalizowane, dając członkom parlamentu możliwość zablokowania twardego Brexitu oraz jego ewentualnego opóźnienia.


Poprawka Yvette Cooper zdobywa powszechne poparcie w Izbie Gmin

Zaproponowana przez posłankę opozycji Yvette Cooper poprawka została przegłosowana w stosunku głosów 502 do 20. Jedynie niewielka grupa brytyjskich polityków opowiadała się przeciwko, a głosowanie formalizuje to co Theresa May obiecywała w pierwszej połowie tygodnia. Niepokojące może być jednak wstrzymanie się od głosu kilkudziesięciu konserwatystów reprezentujących ugrupowanie premier.

W tym momencie May ma czas do 12 marca, aby przedstawić ostateczną wersję porozumienia wynegocjowaną w Brukseli. Jeżeli takowa się nie pojawi, parlamentarzyści będą mogli przegłosować zablokowanie Brexitu bez porozumienia oraz przesunięcie w czasie jego daty.

Kurs funta wzrośnie do 1,40? Oceniają analitycy Societe Generale

Zdaniem analityków Societe Generale, kurs funta może wzrastać do 1,40 (GBP/USD) w przeciągu jeżeli UK uda się uniknąć twardego rozwodu. W innym przypadku sztelring będzie się osuwał poniżej 1,20, natomiast rozpisanie drugiego referendum może wywindować cenę nawet do 1,50 – ostatni ze scenariuszy jest jednak najmniej prawdopodobny.

Zobacz również: Funt nie był tak drogi od 10 miesięcy. Indeks GBP testuje maksima z kwietnia 2018

W trakcie środowej sesji głosowanie nad poprawkami w brytyjskim parlamencie nie wywołało jednak silniejszej reakcji kursu funta. Ten utrzymuje się stabilnie nad poziomem 1,33, testując wcześniej 1,3348 – najwyższy poziom od czerwca ubiegłego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here