Naga MarketsKurs dolara coraz słabszy przez lepsze nastroje na rynkach. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Najmocniejsze są korona norweska i funt brytyjski, które zyskują odpowiednio 0,57 proc. i 0,54 proc.
  • Boris Johnson i Ursula von der Leyen zamierzają kontynuować rozmowy ws. nowej umowy handlowej
  • Rynek liczy na to, że w tym tygodniu uda się przyjąć pakiet fiskalny w USA
  • Zeszłotygodniowe posiedzenie EBC pokazało, że decydenci nie widzą problemów z nazbyt mocnym euro na rynkach

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro wraca na szczyty

W poniedziałek sentyment na rynkach jest lepszy, co przekłada się na osłabienie dolara na szerokim rynku, chociaż zmiany nie są duże. Najmocniejsze korona norweska i funt brytyjski zyskują odpowiednio 0,57 proc. i 0,54 proc.

Lepsze nastroje to wynik doniesień, że Boris Johnson i Ursula von der Leyen zamierzają kontynuować rozmowy ws. nowej umowy handlowej, dzięki której udałoby się uniknąć bezumownego Brexitu. Portal Politico pisze jednak, że oznacza to, jakoby strony miały być bliżej porozumienia – oświadczył ekspert BOŚ/

Rynek liczy też na to, że w tym tygodniu uda się przyjąć pakiet fiskalny w USA – dzisiaj w Kongresie przedstawiony ma zostać ponadpartyjny projekt zakładający wydatki rzędu 908 mld USD.

Niepokój mogą budzić informacje z Niemiec o wprowadzeniu od najbliższej środy tzw. twardego lockdownu (tylko sklepy z podstawowymi artykułami i zakaz zgromadzeń), który ma potrwać do 10 stycznia. Na rynku nerwowo zrobiłoby się wtedy, kiedy inne kraje poszłyby śladem Niemiec, a na to się raczej nie zanosi – dodał.

Tymczasem do zeszłotygodniowych szczytów na EURUSD pozostało zaledwie 20 pipsów. Jeżeli dobry sentyment na rynkach się utrzyma, to wybicie rejonu 1,2176 nie powinno być większym problemem.

Zeszłotygodniowe posiedzenie EBC pokazało, że decydenci nie widzą problemów z nazbyt mocnym euro na rynkach. Być może dopiero za jakiś czas słabość dolara stanie się punktem do wspólnej dyskusji przedstawicieli banków centralnych. I dopiero tego typu spekulacje mogą stać się pretekstem do korekty – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here