Naga MarketsBrexit kurs funtaWybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii odbędą się już w najbliższy czwartek 12 grudnia. Po tym jak najnowsze sondaże pokazują wyraźna przewagę Borisa Johnsona, wraca on do swojego kluczowego przesłania, czyli informacji, że tylko on może doprowadzić do Brexitu.


Brexit tylko z Johnsonem

Jak wynika z najnowszych sondaży, Partia Konserwatywna Johnsona jest na dobre drodze do uzyskania większości w wyborach. Jeżeli okaże się to faktem, Parlament będzie głosował za opuszczeniem Unii Europejskiej do 31 stycznia. Niemniej w 2017 roku sondaże się nie sprawdziły, dlatego też Boris Johnson powiedział, żeby za szybko nie popaść w samozadowolenie.

Sondaże, które ukazały się w niedzielę stawiają konserwatystów na czele. Widać także że opozycyjna Partia Pracy Jeremy’ego Corbyna nieznacznie zyskała, ale to wciąż za mało, by utrzymać konserwatystów z dala od władzy. “Nikt nie może wykluczyć niespodzianki, zwłaszcza po niespodziance z 2017 roku, ale na pierwszy rzut oka Johnson zmierza do zwycięstwa”, powiedział Anthony Wells z YouGov.

Jak wynika z sondażu YouGov, średnia przewaga Partii Konserwatywnej oscyluje w okolicy 10 punktów procentowych. Obywatele Wielkiej Brytanii wydają się już zmęczeni przeciągającym się terminem Brexitu. Opuszczenie Unii Europejskiej jest głównym tematem, który przez ostatnie 3 lata zdominował politykę. Aktualnie słyszy się hasła “Get Brexit Done” czyli dokończmy proces Brexitu.

Przed nami ostatnia prosta, wybory już w czwartek, dlatego zarówno Boris Johnson jak i Jeremy Corbyn, będą walczyć o głosy. Główną obietnicą Johnsona jest “dowiezienie” Brexitu. Z kolei Corbyn stawia na obietnice ekonomiczne, a w sprawie wyjścia z UE ma chciałby renegocjować umowę, a później przeprowadzić kolejne referendum.

Aktualnie termin Brexitu jest na 31 stycznia 2020 toku (o ile oczywiście zostanie on zatwierdzony przez brytyjski parlament). Do tej pory był on przesuwany już kilka razy, dlatego każdy scenariusz jest możliwy.

Zobacz także: Brexit: UE i Wielka Brytania zawrą umowę o wolnym handlu?

Kurs funta do dolara coraz wyżej

Im bliżej wyborów, tym kurs funta do dolara GBPUSD znajduje się na wyższych poziomach. Aktualnie po wybiciu z konsolidacji obserwować ruch w górę na ponad 150 pipsów. Jeżeli tendencja się utrzyma, niewykluczony jest atak na maksima z marca przy 1,33 USD. Z kolei w przypadku cofnięcia, najbliższym wsparciem jest okrągły poziom 1,30 USD, który stanowił górne ograniczenie konsolidacji. Jedno jest pewne zmienność w czwartek i piątek na pewno będzie podwyższona.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 09.12.2019
Następny artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 9 – 13 grudnia 2019
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here