Naga MarketsTheresa MayJuż dziś Premier Theresa May stanie w obliczu ostatecznej rozgrywki ze swoim gabinetem. Stara się ona o poparcie dla umowy, która ma zostać zawarta z Unią Europejską po przeprowadzeniu Brexitu. Ministrowie pro Brexitowi oraz Ci którzy chcą sukcesu May, będą sprzeciwiać się nad propozycjami porozumienia z UE, które mogłyby być bardziej atrakcyjne dla opozycyjnej Partii pracy. Mowa tutaj o postulatach zawierających ściślejsze stosunki celne z blokiem.


Zobacz również:  Brexit: Theresa May przedstawi “nową, śmiałą ofertę” i ustąpi ze stanowiska

Theresa May po raz kolejny będzie próbowała przepchnąć umowę z UE?

Theresa May powiedziała, że projekt ustawy o wypowiedzenie umowy z UE będzie poddany pod głosowanie w parlamencie 3 czerwca i zrobi wszystko aby projekt został przegłosowany. Jednak formalne rozmowy z Partia Pracy nie powiodły się w ostatni piątek, teraz premier próbuje zdobyć wystarczającą liczbę głosów, aby wygrać głosowanie.

Minister gabinetu Andrea Leadsom, czołowy zwolennik Brexitu, powiedział we wtorek, że przedstawi alternatywne rozwiązanie w sprawie problemu irlandzkiego backstopu.

Zobacz także: Kurs euro konsoliduje przy 4,30 zł. Czy EUR/PLN ponownie ruszy na 4,3100?

Ciągłe niepowodzenia Premier May zwiększają ryzyko rozstania się z Unią Europejską. Aby dalej przewodzić w partii musiałaby ona zdobyć poparcie członków, z których 66 % popiera opuszczenie UE bez porozumienia, a tylko 27% opowiada się za umową premier. Wyniki zostały przeprowadzone w ankiecie z okresu 10-16 maja.

Jak widać po kursie funta brytyjskiego, wydarzenia polityczne mają na niego negatywny wpływ. Dziś w analizie omawiałem sytuację techniczną na GBP/USD, który dociera do kluczowego wsparcia przy okrągłym poziomie 1,2700.

Dlaczego funt brytyjski traci?

Premier May wyznaczyła harmonogram swojego odejścia w tym tygodniu, jej następca będzie prawdopobnie dążył do silniejszego podziału pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską.

„Istnieje realne ryzyko, że nowy premier rezygnuje z poszukiwania porozumienia i przejdzie do poszukiwania szkodliwego wyjścia z umowy bez względu na politykę”

„Opowiadanie się za brakiem porozumienia polega na ataku na wynik referendum, a tym samym będzie świadomym zadaniem szkód naszej gospodarce i naszemu standardowi życia”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here