Naga MarketsBrexitDo opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię pozostało już niewiele czasu, ostateczny termin jest wyznaczony za niespełna trzy miesiące. Tymczasem Opozycyjny lider partii Pracy – Jeremy Corbyn wzywa premier Theresę May, aby pozwoliła wyborcom podjąć decyzję co do umowy Brexitowej jeżeli parlament odrzuci ją w przyszłym tygodniu.


Corbyn oświadczył w swoim czwartkowym przemówieniu, że partia ponownie zagłosuje przeciwko porozumieniu, które wynegocjowała May. Powiedział także, że porozumienie z pewnością zostanie odrzucone w Parlamencie z powodu dużego sprzeciwu wobec konserwatystów a także sojuszników May z Północno Irlandzkiej Partii Unii Demokratycznej.

“Jeśli rząd nie może uchwalić swojej najważniejszej ustawy, to muszą się odbyć wybory powszechne przy najbliższej okazji” – powiedział Corbyn, zgodnie z fragmentami przesłanymi przez jego partię drogą elektroniczną. “Rząd, który nie może załatwić swoich spraw przez Izbę Gmin, nie jest rządem w ogóle. Więc mówię do Theresy May: jeśli jesteście tak pewni swojej umowy, pozwólcie na te wybory i dajcie ludziom podjąć decyzję”.

Sytuacja techniczna na wykresie GBP/USD

Kurs funta brytyjskiego do dolara (GBP/USD) powrócił do poziomów sprzed ostatniego flash-crashu z jakim mieliśmy do czynienia na początku stycznia. Aktualnie oporem jest strefa przy 1,2800, jeżeli kurs zdoła ją pokonać, to możliwe są dalsze wzrosty. Wsparciem z perspektywy interwału H4 są dopiero dołki przy 1,2480. W przypadku pojawienia się więc sygnału podażowego, rynek ma sporo miejsca do spadku. Aby taki sygnał się pojawił rynek musiałby zejść poniżej poziomu 1,2705, który jest obecnie najbliższym wsparciem.

Wykres funta do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here