Naga MarketsBanknot 20 funtówWe wczorajszym artykule wspominałem o próbach znalezienia kompromisu ws. umowy dotyczącej Brexitu, na którym zależy brytyjskiej premier, by uniknąć wyborów do europarlamentu. Jednak wczorajsze spotkanie nie przyniosło rezultatu zamierzonego przez Theresę May. Optymizm inwestorów oczekujących na przełamanie impasu wygasa, co skutkuje osunięciem kursu funta.

Słabe wyniki w wyborach samorządowych zarówno Partii Konserwatywnej, z której wywodzi się Theresa May jak i Partii Pracy dawały szansę na kompromis w sprawie Brexitu. Mówiło się o ustępstwach w porozumieniu dotyczących unii celnej z UE, na których zależało Laburzystom. Z kolei Partia Konserwatywna, a przede wszystkim brytyjska premier mogłaby zrealizować swój plan – nie dopuścić do wyborów do europarlamentu.

Jednakże z podanych wczoraj informacji wynika, że rząd nie zdołał wyjść z impasu. Tym samym nie uda się wypracować porozumienia ws. Brexitu, które zostałoby przegłosowane w Izbie Gmin przed terminem wyborów do Parlamentu Europejskiego, które mają się odbyć w drugiej połowie obecnego miesiąca.

Jeśli rozmowy między opozycyjnymi partiami nie przyniosą rezultatu w postaci porozumienia, brytyjski parlament może głosować nad alternatywami, wśród których znajduje się m.in. drugie referendum ws. Brexitu czy też wcześniejsze wybory w UK.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta tuż powyżej poziomu 1,30

Kenneth Broux, strateg w Societe Generale SA zauważa, że przed wyborami do europarlamentu, a więc w ciągu najbliższych dwóch tygodni, nastawienie do funta powinno być spadkowe. W wyborach do UE “ewentualne osunięcie Brexitowej partii mogłoby spowodować pogłębienie się rozłamu w partii konserwatywnej i przybliżyć nowe wybory” – dodał Broux.

Notowania funta szterlinga znacznie umocniły się do dolara w miniony piątek. Jak jednak widać na wykresie dziennym GBP/USD poniżej, całość zysków została oddana i kurs kieruje się teraz ponownie do okrągłego poziomu 1,30.

Nieco poniżej 1,30 znajduje się wsparcie przy 1,2984 wynikające ze zniesienia 61,8% Fibonacciego ruchu wzrostowego od dołka z 25 kwietnia. Wydaje się zatem, że notowania mogą znaleźć wsparcie w tej sprawie. Gdyby jednak sprzedającym udało się doprowadzić do zamknięcia sesji pod strefą wsparcia, odsłonięta zostałaby przełamana linia trendu spadkowego oraz ostatnie minima blisko 1,2865.

Zobacz też: Luka w oprogramowaniu Confluence umożliwia cyberprzestępcom wydobywanie Monero (XMR)

Kurs funta do dolara (GBP/USD) - wykres dzienny - 8 maja 2019
Kurs funta do dolara (GBP/USD) – wykres dzienny – 8 maja 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here