Naga MarketsJeden funt szterling i dolar amerykańskiFunt szterling odnotowuje kolejny udany tydzień. Gołębi komentarz Fed był kluczowym czynnikiem wspierającym bezpośredni popyt na GBP i otrzymał pośrednie wsparcie poprzez solidne warunki ryzyka, nadzieje na globalne odbicie i wzrost cen surowców. Coraz częściej prognozuje się, że brytyjska waluta będzie kontynuowała wzrost w stosunku do euro i dolara w 2021 roku, choć istnieje szereg ryzyk.

  • Gołębia retoryka Fed osłabiła bezpośredni popyt na dolara, a także zwiększyła globalny apetyt na ryzyko
  • Stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii znacznie wzrośnie po zakończeniu programów wspierania zatrudnienia
  • Brexit przyniesie stopniową erozję sektora finansowego, a wydajność spadnie
  • Majowe wybory w Szkocji. Brexit nadal rzuca cień na brytyjską gospodarkę

Kurs dolara: poprawa perspektyw nie skłoni Fed do zacieśnienia polityki pieniężnej

Nadzieje na odbudowę pomagają zamaskować wątpliwości co do fundamentów Wielkiej Brytanii, choć te obawy będą coraz istotniejsze, jeśli brytyjska waluta będzie kontynuować umocnienie. Gołębie komentarze prezesa Fed Powella i innych kluczowych urzędników utrzymały wyraźnie „luźne” stanowisko, obiecując, że nie będzie wcześniejszych podwyżek stóp procentowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gołębia retoryka osłabiła bezpośredni popyt na dolara, a także zwiększyła globalny apetyt na ryzyko. Te dwa czynniki nadal zapewniały istotne wsparcie dla funta szterlinga.

Powell jasno dał do zrozumienia, że ​​dotychczasowa poprawa perspektyw gospodarczych nie skłoni Fed do zacieśnienia polityki pieniężnej. Tło polityki monetarnej powinno przez jakiś czas sprzyjać ryzykownym aktywom – skomentował Rodrigo Catril, strateg walutowy National Australia Bank.

Z kolei analitycy z Wells Fargo są mniej niedźwiedzi w stosunku do dolara amerykańskiego, biorąc pod uwagę wyższe rentowności w USA. Bank spodziewa się silniejszych wzrostów dolara, jeśli akcje spadną.

Jeśli akcje amerykańskie nie będą w stanie utrzymać zysków, DXY może wzrosnąć o 1-2% z powrotem do lutowych maksimów – napisano w raporcie.

Kurs funta: nie wszyscy członkowie BoE kupują historię ożywienia w Wielkiej Brytanii

W środowym zeznaniu zastępca gubernatora Banku Anglii Broadbent stwierdził, że ryzyko dla zatrudnienia utrzymuje się i istnieje możliwość, że stopa bezrobocia znacznie wzrośnie po zakończeniu programów wspierania zatrudnienia.

Bank inwestycyjny Standard Chartered jest słabo przekonany co do perspektyw funta szterlinga. Wskazuje, że Brexit przyniesie stopniową erozję sektora finansowego, a wydajność spadnie.

Nasz pogląd, że zyski GBP są na razie ograniczone, jest spójny z szacunkami, że Brexit obniżył wartość godziwą GBP o około 7%. W rezultacie utrzymujemy naszą stałą prognozę 1,40 od ​​teraz do końca 2021 r. – podkreślono.

Z kolei Rabobank nie spodziewa się, że perspektywy polityczne dla funta będą sprzyjające w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Kwestie związane z biurokracją na granicach Wielkiej Brytanii i problemy związane z protokołem z Irlandii Północnej sprawiły, że Brexit nadal rzuca cień na brytyjską gospodarkę. Majowe wybory w Szkocji mogą również wywołać zmienność i dostarczyć dodatkowej niepewności – napisano.

Oczekuje, że kurs EUR/GBP osiągnie wartość około 0,8500 na koniec roku.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax giełda | dow jones wykres | cena euro | kurs funta prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here