Naga MarketsBrexit Cena funtaW piątek 14 czerwca kurs funta kontynuuje spadki. W przypadku pary walutowej GBP/USD możemy obserwować ruch w dół na ponad 0,25%. Za jednego funta brytyjskiego GBP trzeba płacić po godzinie 11:15 1,2640 dolara amerykańskiego USD. Co dalej?


Zobacz także: Brexit do 31 października? Johnson chce zostać premierem

Nowy premier UK – Johnson doprowadzi do “no deal” Brexit?

Wczoraj poznaliśmy informację, że Johnson prowadzi w głosowaniu na lidera Partii Konserwatywnej, funt brytyjski zareagował negatywnie. Co prawda uzyskał on 114 głosów z 330, jednak był to najlepszy wynik wśród konkurentów. Planowane są jeszcze kolejny rundy głosowań, ale na chwilę obecną wygląda na to, że w najgorszym scenariuszu Johnson zajmie drugie miejsce. Rynek oczywiście spodziewał się takiego wyniku. Drugie miejsce zajmuje Jeremy Hunt z 43 głosami.

Johnson pełnił funkcję ministra spraw zagraniczny, a także burmistrza Londynu. Ostatnio jego kandydaturę poparł także Donald Trump. Jak powiedział prezydent USA : “znam Borisa od dawna i lubię go”. Nie ma on także nic przeciwko twardemu Brexitowi, powiedział “ Wyszedłbym z Unii bez porozumienia, jeśli nie da się ustalić korzystnych warunków. Na waszym miejscu nie zapłaciłbym Brukseli 50 mld dol. To jest gigantyczna kwota”.

W swoich ostatnich wypowiedziach lider na stanowisko premiera przyznał, że Brexit jest teraz największym problemem i zostanie on rozwiązany do 31 października. Rozważana jest także opcja odejścia z Unii bez porozumienia, tzw. twardy Brexit, czy “no delal” Brexit.

Zobacz także: Brexit będzie korzystny dla funta? Trump podpisze umowę z UK

Sytuacja techniczna na GBP/USD

Kurs funta do dolara kontynuuje spadki. Nadzieje związane z formacją zapowiadającą wzrosty są coraz słabsze. Mowa tutaj o strukturze oRGR, która jest dobrze widoczna na interwale H4. Niestety rynek nie zdołał pokonać opory przy poziomie 1,2740. Oczywiście cały czas korekta wzrostowa jest możliwa, niemniej niepewna sytuacja polityczna nie wspiera funta. Dopóki rynek znajduje się poniżej 1,2740, oczekiwałbym dalszych spadków i wybicia nowych minimów.

Cena funta do dolara GBPUSD 14 czerwca 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here