Naga MarketsUnia Europejska zgodziła się na opóźnić Brexit do 31 stycznia 2020 roku, dając Wielkiej Brytanii czas na ratyfikowanie porozumienia. Boris Johnson natomiast dopiął swego i przekonał parlamentarzystów do rozpisania terminu przyspieszonych wyborów powszechnych. W związku z tym wróciła niepewność, ponieważ istnieje szansa, że Johnson o poparcie będzie musiał prosić partię “króla Brexitu” Nigela Farage’a.

Borisowi Johnsonowi udało się wreszcie przekonać Parlament do wyborów parlamentarnych, których chce od dawna. Brytyjska Izba Gmin wprowadziła poprawki do ustawy wyborczej i zadecydowała o wcześniejszych wyborach parlamentarnych, które mają odbyć się 12 grudnia bieżącego roku.

Konserwatyści górą, ale…

Sondaże wspierają premiera: Partia Konserwatywna może liczyć na głosy 36% wyborców, a Partia Pracy znalazła się na drugim miejscu z wynikiem 23%. Jednak to nie oznacza, że taki ruch jest bezpieczny, gdyż istnieje wiele scenariuszy niepowodzenia planu brytyjskiego premiera.

Główne ryzyko stanowi Parta Brexit i jej zdolność do wpłynięcia na rozwód Wielkiej Brytanii i przyszłe stosunki z Unią Europejską. Rządzący konserwatyści pod przewodnictwem Borisa Johnsona wcześniej wykluczali zawarcie paktu z Farage, ale mogliby zostać zmuszeni do zwrócenia się do niego o głosy, jeśli nie uzyskają wystarczającego wsparcia, aby sami poradzić sobie z Brexitem.

Zobacz też: BoJ pozostawia stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Jak reaguje jen (USDJPY)?

Według Jane Foley, szefowej strategii walutowych w Rabobank: – Najgorszym scenariuszem byłoby wszystko, co zwiększyłoby możliwość Brexitu bez porozumienia, a więc taki, w którym Partia Brexit osiągnęła znacznie lepsze wyniki niż oczekiwano.

Przez ostatni miesiąc, funt szterling zyskał do dolara aż 5%, co stanowi najlepszy wynik od stycznia 2018 roku. Jednakże powrót niepewności związany z tym, co może się stać po wyborach, prawdopodobnie zahamuje dalszy wzrost. Na wzrost funta przestał już stawiać m.in. Goldman Sachs.

Kurs funta w zakresie z ubiegłego tygodnia

Notowania funta szterlinga w odniesieniu do dolara przetestowały w ubiegłym tygodniu kluczowy opór na okrągłym poziomie 1,30. Tam też powróciło zainteresowanie ze strony sprzedających, którzy zepchnęli cenę do wsparcia w obrębie 1,2780. W obecnym tygodniu, kurs funta porusza się w zakresie między wspomnianymi poziomami i zdaje się ponownie zmierzać do oporu przy 1,3000.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta do dolara (GBPUSD) - wykres 4-godzinny 31.10.2019 r.
Kurs funta do dolara (GBPUSD) – wykres 4-godzinny 31.10.2019 r.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here