Naga MarketsKurs euro  (EUR/GBP) wzrośnie do 0,92. Negocjacje ws. bliskie załamaniaPojawiły się doniesienia, że ​​rozmowy negocjacyjne ws. przyszłych stosunków po Brexicie są bliskie upadku. Jeśli przypuszczenia się potwierdzą, niepewność związana z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE w znaczący sposób powróci, pozostawiając funta bezbronnym. Według ANZ Banku kurs EUR/GBP, który znajduje się poniżej 0,89, może wzrosnąć do 0,92 w wyniku braku przełomu w kwestii Brexitu. Podobnego zdania są eksperci z Rabobanku.

  • Osłabienie dolara w nadchodzących miesiącach może pomóc powstrzymać spadek GBP/USD
  • COVID-19 wyparł Brexit jako główne źródło niepewności dla firm, według panelu decydentów BoE
  • Brexit bez umowy naraziłby funta szterlinga na ponowną falę deprecjacji

Funt szterling (GBP) nadal wrażliwy na hard Brexit

Biorąc pod uwagę poziom niepewności, z jakim boryka się gospodarka, i perspektywy kombinacji polityk, ostrożnie patrzymy na funta szterlinga w nadchodzących miesiącach – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów prognozowane osłabienie dolara w nadchodzących miesiącach może pomóc powstrzymać spadek GBP/USD, ale funt szterling jest nadal wrażliwy w przypadku braku umowy handlowej tj. hard Brexit.

COVID-19 wyparł Brexit jako główne źródło niepewności dla firm, według panelu decydentów BoE. Nie byłoby jednak zaskoczeniem, gdyby jego znaczenie ponownie wzrosło, jeśli w nadchodzących tygodniach nie nastąpiłby żaden postęp w rozmowach handlowych. Brexit bez umowy naraziłby funta szterlinga na ponowną falę deprecjacji – dodano.

Obecne prognozy analityków przewidują, że w nadchodzących miesiącach EUR/GBP wzrośnie w kierunku 0,92, a GBP/AUD spadnie w kierunku 1,75.

Pragmatyzm sugeruje, że jakaś forma umowy handlowej leży w interesie obu stron, ale politycy nie są gotowi do zawarcia umowy za wszelką cenę. Bez postępów w rozmowach perspektywa braku porozumienia mogłaby spowodować znaczną zmienność w GBP – podkreślono.

Kurs EUR/GBP w kierunku 0,92 wraz z powrotem Brexitu – Rabobank

W ostatnich miesiącach EUR/GBP przez większość czasu oscylował przy poziomie 0,90, chociaż para ostatnio walczy w pobliżu wielomiesięcznych minimów, w okolicach 0,8900. Patrząc w przyszłość, ekonomiści z Rabobanku prognozują odreagowanie EUR/GBP do 0,92 w związku z problemami związanymi z Brexitem. Z drugiej strony jakiekolwiek wskazówki dotyczące umowy handlowej mogą ponownie zepchnąć parę poniżej 0,90.

W nadchodzących miesiącach brytyjskie fundamenty mają potencjał, by wskazać znaczący kierunek dla kursów krzyżowych z GBP. UE wskazała, że ​​październik to najpóźniejszy możliwy termin rozmów. Jednak w najbardziej spornych obszarach pozostaje jeszcze wiele nierozwiązanych kwestii – wskazano w raporcie.

Według analityków zdenerwowanie z powodu rozmów w sprawie Brexitu może spowodować, że EUR/GBP wzrośnie w kierunku 0,92 w nadchodzących miesiącach.

Wszelkie oznaki nieporozumień lub oznaki, że Wielka Brytania otrzymała kiepskie warunki, zostaną szybko odzwierciedlone w wycenie funta – podsumowano.

Kurs EURGBP na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here