Naga MarketsBrexit Wielka Brytania i UKJak uważa Goldman Sachs, do Brexitu dojdzie w ciągu 3-4 tygodni od ustalonego wcześniej terminu 31 października. Prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest szacowane na 70%. Tymczasem kurs funta brytyjskiego ma wyraźny problem z barierą 1,30 USD.


Brexit dopiero pod koniec listopada?

Jak twierdzi Goldman Sachs do Brexitu dojdzie pod koniec listopada. Analitycy szacują, że sfinalizowanie umowy pomiędzy Wielką BRytanią a Unią Europejską dojdzie do skupu po przedłużeniu obecnie ustalonego terminu. Według Goldmana ma to zająć 3-4 tygodnie po 41 października. W ostatnich godzinach zmienność na kursie funta brytyjskiego nieco zmalałą, a to z powodu wyczekiwania na decyzję UE, która ma zdecydować o tym czy zezwoli na przedłużenie terminu Brexitu. Nikt raczej nie spodziewa się, aby urzędnicy europejscy odrzucili prośbę Wielkiej Brytanii. Ostateczną decyzję w tej sprawie poznamy prawdopodobnie jutro. Nie znany jest jednak termin przedłużenia, np. Francja upiera się aby wydłużyć go jedynie do 15 listopada, z kolei inne państwa członkowskie są za tym aby dać Wielkiej Brytanii więcej czasu. Jednak tutaj wchodzi w grę ryzyko wcześniejszych wyborów parlamentarnych w UK.

Brexit: Czekają nas przedterminowe wybory w Wielkiej Brytanii?

Kurs funta do dolara poniżej 1,30 USD

GBPUSD utrzymuje się poniżej okrągłego poziomu 1,30. Po ostatnim rajdzie wzrostowym przyszedł czas na chwilowy oddech. Niemniej patrząc na wykres, właściwie co chwilę znajdują się poziomy wsparcia, dlatego ewentualne spadki mogą być ograniczone. W przypadku pokonania oporu przy 1,30 USD, możliwy będzie ruch w kierunku 1,3150

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here