Naga MarketsBrexit Wielka Brytania i UKInwestorzy lokujący swoje środki w funta szterlinga są coraz bardziej optymistyczni wobec perspektyw Brexitu, ponieważ rząd i opozycyjna Partia Pracy organizują w tym tygodniu kolejne spotkanie antykryzysowe, aby podjąć próbę zawarcia jednolitej umowy.


Sentyment inwestorów przechyla się w stronę funta

Jak wskazuje indeks Bloomberga, na parze funt-dolar na interwale tygodniowym ma miejsce odwrócenie ryzyka (miara pozycji rynkowej), co wskazuje, iż inwestorzy są najbardziej optymistyczni wobec funta od prawie pięciu miesięcy. Zdaniem strategów z MUFG i Mizuho Bank Ltd. osiągnięcie kompromisu między rządem, a Partią Pracy jest obecnie wycenianie na około 33% szans.

Brexit: Narasta optymizm co do dalszych wydarzeń. Kurs funta wzrośnie?Uczestnicy rynku pozostają sceptyczni wobec perspektywy zawarcia umowy między partiami. Funt może wzmocnić się o kolejne 2–4 procent, jeśli dojdzie do porozumienia kompromisowego i zostanie ono zaakceptowane przez brytyjski parlament – powiedział Lee Hardman, strateg w MUFG.

Theresa May premier UKTheresa May chcąc doprowadzić temat Brexitu do końca musi się teraz dogadać z Jeremym Corbynem, przewodniczącym brytyjskiej Partii Pracy, z którym o stanowisko premiera walczyła w 2017 roku. Jednym z kroków jakie poczyniła w tym celu był apel w Mail on Sunday.

Dodatkowo Theresa May i jej rywal polityczny zasygnalizowali, że ich trwające od miesiąca rozmowy mogą zbliżać się ku końcowi. Zarówno rząd Wielkiej Brytanii, jak również główna partia opozycyjna opowiedziały o perspektywach kompromisowego planu i zapowiedziały, że przeprowadzą więcej negocjacji w najbliższych dniach.

Kurs funta (GBP) koryguje zeszłotygodniowe wzrosty

Para walutowa GBP/USD kontynuuje impuls spadkowy już drugi dzień z rzędu. Niejasna struktura pivotowa wskazuje na możliwą konsolidację. Notowania pozostają w zakresie cenowym świecy piątkowej, a najbliższym wsparciem jest miesięczny pivot 1.3033 oraz dołek 1,2990. W przypadku przebicia tych poziomów może zostać przetestowane minimum z kwietnia 1.2866. Z drugiej strony lokalny opór stanowi poziom 1,3177, a jego pokonanie otworzy drogę do tegorocznego szczytu.

Brexit: Narasta optymizm co do dalszych wydarzeń. Kurs funta wzrośnie?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here