Naga Markets2014-05-12-e-pa-novice-e-pa-brexit-27047Zdaniem prezesa jednego z największych przedsiębiorstw budowlanych w UK – JCB – opuszczenie Unii Europejskiej może być dla Wyspiarzy jednym z najlepszych rozwiązań w najbliższej przyszłości. Czyżby przedsiębiorcy nie obawiali się więc odłączenia od Unii Europejskiej tak bardzo jak do tej pory twierdzono?


Umowy handlowe nie ucierpią po opuszczeniu UE

Lord Bamford, JCB
Lord Bamford, JCB

Lord Bamford, będący prezesem JCB produkującego sprzęt niezbędny w przemyśle budowlanym, rolnym oraz wyburzeniowym twierdzi, że brytyjskie powiązania i umowy handlowe nie ucierpią przez Brexit (Britain + Exit) tak bardzo jak niektórzy sugerują. Jednocześnie Wyspiarze uzyskają szersze pole do manewru i większą elastyczność w zakresie negocjacji z pozostałymi członkami Unii Europejskiej po opuszczeniu jej sztywnych struktur.

„Jesteśmy piątą lub szóstą ze światowych gospodarek. Możemy istnieć niezależnie, spokojnie i cały czas się rozwijać” – stwierdził Lord Bambford. „Wieka Brytania może prowadzić negocjacje jako niezależny kraj, a nie jako jeden z 28 członków Zjednoczonej Europy”.

Zdaniem prezesa JCB ryzyko nałożenia ograniczeń handlowych przez europejskich urzędników w razie potencjalnego Brexitu jest bardzo mało prawdopodobne. Wszystkim zależy bowiem na wymianie handlowej – ewentualne utrudnienia w prowadzeniu handlu na linii Europa – UK odbije się negatywnie nie tylko na przedsiębiorcach z Wysp, ale również tych działających na Kontynencie.

Referendum do 2017 roku

Konserwatyści, którzy wygrali w Wielkiej Brytanii majowe wybory parlamentarne obiecywali podczas kampanii wyborczej, że utrzymując się przy władzy rozpiszą referendum o pozostaniu UK w strukturach Unii Europejskiej do 2017 roku.

Ostatnio informowaliśmy natomiast, że premier David Cameron chce zrobić wszystko, aby proces ten przyspieszyć i jak najszybciej spytać się swoich obywateli o zdanie w tej niezwykle istotnej kwestii. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Torysów, to głosy Brytyjczyków zostaną zebrane już na przełomie 2015/2016 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here