Naga MarketsBrexit Wielka Brytania i UKPodczas całego zamieszania i ciągłego przedłużania Brexitu to wcale nie funt brytyjski (GBP), ani giełda w Londynie są najlepszymi instrumentami do tradingu. Inwestorzy powinni zwrócić uwagę na inne możliwości, chociażby obligacje Irlandii.


Irlandzkie obligacje zapewnią najlepsze zyski w perspektywie najbliższych 5 -10 lat?

Obligacje są papierami wartościowymi, które są postrzegane jako “bezpieczne”, a zarazem mogą oferować zadowalającą stopę zwrotu. Kolejne przełożenie terminu Brexitu rozwiewa obawy dotyczące najbardziej kontrowersyjnej kwestii Brexitu – granicy irlandzkiej. Bank Morgan Stanley uważa, że irlandzkie obligacje będą pokazywać zyski w obliczu optymizmu płynącego z Wielkiej Brytanii. Po uzgodnieniu zeszłotygodniowego opóźnienia odejścia do 31 października zarówno UE jak i UK i unikną destrukcyjnego Brexitu. Z kolei JPMorgan Chase & Co. sugeruje zajęcie długich pozycji na pięcioletnich irlandzkich papierach wartościowych i krótkich na porównywalnych francuskich papierach wartościowych.

Gospodarka Irlandii rozwija się dynamicznie, jej wartość wynosi 334 miliardów dolarów. Przewiduje się, że wzrost PKB w tym kraju wyniesie 3,8% w 2019 roku, co jest dużo lepsza prognoza niż dla Wielkiej Brytanii, czy strefy euro, gdzie analitycy spodziewają się wzrostu odpowiednio na 1,3 i 1,2%.

Zobacz także: Kurs funta (GBP) dolara (USD) w konsolidacji, podobnie na EUR/GBP

Porównując 10 letnie obligacje Irladnii do Niemiec można zauważyć ich zacieśnianie, jednak jest to wynik spadku prawdopodobieństwa twardego Brexitu. Analitycy uważają, że zacieśnianie spreadów nie będzie kontynuowane, może przyspieszyć w momencie kiedy inwestorzy skupią się na dobrych danych fundamentalnych z Irlandii.

Giełda w UK podąża za amerykańskimi indeksami

Być moze obligacje są dobrym instrumentem czas zamieszania z Brexitem, jednak londyńska giełda również dostarcza pozytywnych emocji. Od początku roku znajdujemy się w silnym trendzie wzrostowym. niewykluczone, że w najbliższym czasie zobaczymy atak na poziom 7500 pkt, czyli szczyty z września 2018 roku.

londyński indeks giełdowyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here