Naga MarketsKurs funta spada do 1,30 USD. Francja nie zamierza odpuszczać BrexituPrezydent Francji Emmanuel Macron i inni przywódcy UE nalegają na surowe zasady egzekwowania wszelkich umów handlowych z Wielką Brytanią. W jego ocenie próba premiera Borisa Johnsona, aby uchylić traktat dot. Brexitu pokazała, że ​​brytyjskiemu słowu nie można ufać. Funt rozpoczyna nowy tydzień od spadków ponownie testując psychologiczny poziom 1,30.

  • Dyplomaci UE chcą ​​gwarancji „równych szans”
  • Johnson wyznaczył okres szczytu UE 15 października jako termin porozumienia
  • Wielka Brytania chce porozumienia z UE podobnego do umowy Norwegii

Brexit: ograniczona przestrzeń do zawarcia umowy

rękawice uk-ueDyplomaci UE wezwali głównego negocjatora UE ds. Brexitu Michela Barniera do zapewnienia, że ​​gwarancje „równych szans” dla europejskich przedsiębiorstw konkurujących z firmami brytyjskimi będą wspierane przez prawo Brukseli w celu podjęcia ew. szybkich działań odwetowych w przypadku naruszenia przez Wielką Brytanię swoich zobowiązań.

Francja i inne narody w UE będą podkreślać swoją determinację w zachowaniu praw do kwot połowowych na wodach brytyjskich, pozostawiając Barnierowi ograniczoną przestrzeń na zawarcie umowy.

UE chce zapewnić spójne prawa do połowów na wodach brytyjskich, co jest ważną kwestią szczególnie dla Francji, gdzie społeczności rybaków przybrzeżnych mają spory nacisk polityczny. Wielka Brytania chce porozumienia bardziej podobnego do umowy Norwegii niebędącej członkiem UE, w ramach której co roku ustalane są kwoty.

Johnson wyznaczył okres szczytu UE 15 października jako termin porozumienia, a unijny dyplomata oświadczył w piątek, że Barnier chce kilku dodatkowych ustępstw ze strony Wielkiej Brytanii, zanim rozpocznie ostatnią intensywną fazę negocjacji w sprawie umowy handlowej.

Johnson powiedział w niedzielę niemieckiej kanclerz Angeli Merkel, że w najbliższych dniach należy poczynić postępy w rozmowach handlowych z Unią Europejską po Brexicie, aby wypełnić „znaczące luki”, w szczególności w obszarach rybołówstwa i zachowania równych szans.

– Choć osiągnięcie porozumienia w nadchodzących dniach byłoby korzystne dla obu stron, Wielka Brytania jest również przygotowana do zakończenia okresu przejściowego na warunkach australijskich – podsumował Johnson.

Plus500

Funt szterling ponownie przy poziomie 1,30 USD

Notowania pary walutowej GBP/USD silnie wzrosły w piątek z impetem przebijając psychologiczną barierę 1,30. W nowym tygodniu kurs nieznacznie spada i testuje ww. poziom od góry. Jeśli cena zdoła się utrzymać powyżej wówczas możemy zobaczyć rajd w kierunku oporu 1,32. Z drugiej strony przebicie wsparcia 1,30 wyhamowałoby presję kupujących, co w konsekwencji oznaczałoby powrót do szerokiej konsolidacji cenowej.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here