Naga MarketsSiła funta szterlinga nabierała rozpędu, umożliwiając brytyjskiej walucie osiągnięcie szczytu tabeli wyników G10 w bieżącym roku. Niemniej jednak ekonomiści z Rabobanku widzą przeszkody dla GBP przed wiosną, choć oczekują, że para EUR/GBP ostatecznie osiądzie w strefie 0,85 do końca 2021 roku.

  • Kwestia Irlandii Północnej może skomplikować politykę Wielkiej Brytanii i zagrozić funtowi
  • Jeśli szkocka partia SNP wypadnie dobrze, wzrośnie możliwość kolejnego referendum niepodległościowego
  • Boris Johnson wskazał w tym tygodniu, że ograniczenia mogą nie zostać całkowicie zniesione do 21 czerwca

Kurs euro (EUR/GBP) wyniesie 0,85 po kłopotliwej wiośnie – Rabobank

Kwestie związane z biurokracją na granicach Wielkiej Brytanii i problemy związane z protokołem z Irlandii Północnej sprawiły, że Brexit nadal rzuca cień. W szczególności kwestia Irlandii Północnej może skomplikować politykę Wielkiej Brytanii i zagrozić funtowi w nadchodzących miesiącach – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejną przeszkodą dla GBP mogą być majowe wybory w Szkocji. Jeśli partia SNP wypadnie dobrze, zgodnie z oczekiwaniami, wzrośnie możliwość kolejnego referendum niepodległościowego. Prasa szkocka donosi o możliwości „nielegalnego” głosowania w tym roku. Może to spowodować dalsze pytania o wewnętrzną trwałość w Wielkiej Brytanii.

Podczas gdy gospodarka Wielkiej Brytanii otworzy się w tym roku, plan premiera jest bardziej ostrożny niż wielu się spodziewało, co może również spowolnić tempo ożywienia gospodarczego. Boris Johnson wskazał w tym tygodniu, że ograniczenia mogą nie zostać całkowicie zniesione do 21 czerwca.

Byczy impet funta umożliwił kursowi EUR/GBP przebicie przez nasz długo utrzymywany średnioterminowy cel 0,87. W najbliższym czasie ruch ten może być kontynuowany po zakończeniu korekty wzrostowej. Jednak przed nami wyboista droga i widzimy możliwości głębokiej korekty wiosną, zanim para EUR/GBP osiądzie w okolicy 0,85 w dalszej części roku – podsumowano.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: stooq eur pln | mercator medical kurs | kurs mercator | kurs pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here