Naga MarketsKurs funta brytyjskiegoPoczątek czwartkowej sesji upływa pod wyraźne dyktando Antypodów, gdzie AUD i NZD są najsilniejszymi walutami G8 w stosunku do dolara amerykańskiego. Po stronie spadkowiczów dominuje natomiast funt brytyjski, korygujący dynamiczne zyski po teście kilkumiesięcznych minimów. Brexit nadal jest jednym z głównych tematów, którymi żyją inwestorzy (podobnie jak wojna handlowa). Ciekawą odmianą od powtarzających się nagłówków są z pewnością wyniki amerykańskich spółek, gdzie pozytywnie zaskoczył między innymi Netflix silnie zyskujący w handlu posesyjnym. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Adam Rak oraz broker XM.


Brexit i związana z nim niepewność ciąży funtowi i londyńskiej giełdzie

Zauważalnie gorzej radzi sobie parkiet w Londynie. W środę, indeks FTSE100 zatrzymał się na poziomie 7174 punktów zniżkując o przeszło 0,5%. Wydaje się więc, że brytyjski benchmark powraca do tendencji z początku miesiąca, kiedy to spadki w ciągu zaledwie trzech sesji sięgnęły 4,8%.

Negatywny sentyment wokół brytyjskiego parkietu ma swoje uzasadnienie. Powodem jest oczywiście niepewność wokół wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – tak zwanego brexitu. Według dwóch, pragnących zachować anonimowość brytyjskich urzędników, negocjacje w sprawie secesji w Brukseli znów utknęły w martwym punkcie. Jak przekonują informatorzy, porozumienie wydaje się być w tym momencie niemożliwe do osiągnięcia chyba, że rząd Wielkiej Brytanii wykona znaczący krok w tę stronę” – komentuje Adam Rak w porannym programie informacyjnym na antenie Comparic24.tv.

Jako, że pozostałych problemów nie można rozwiązać na poziomie technicznym, do poradzenia sobie z nimi potrzebny jest nowy mandat Londynu – powiedział jeden z urzędników, cytowany w brytyjskiej prasie. Przygotowane porozumienie może jednak storpedować północnoirlandzka Demokratyczna Partia Unionistyczna (w skrócie DUP), która jak dotąd była sojusznikiem Borisa Johnsona.

Patrząc z kolei na brytyjską walutę, nie można nie zauważyć jak bardzo zwiększyła się zmienność kursu funta. Tak gwałtownych ruchów na parach powiązanych z GBP nie obserwowaliśmy od czasu referendum w sprawie Brexitu w czerwcu 2016 roku.

Netflix w górę o ponad 6% w after markecie

Akcje Netflix w handlu pozasesyjnym zyskują ponad 6 proc. w reakcji na przedstawione przez amerykańską spółkę lepsze od oczekiwań wyniki za trzeci kwartał. Zysk na akcję Netflix wyniósł 1,47 USD wobec konsensusu w wysokości 1,04 USD zysku na akcję. Przychody spółki w trzecim kwartale sięgnęły 5,24 mld USD, a rynek liczył na 5,25 mld USD przychodów. W trzecim kwartale spółce przybyło 517 tys. nowych abonentów na terenie Stanów Zjednoczonych wobec oczekiwań na poziomie 802 tys. osób.

„Lepszy od spodziewanego okazał się przyrost abonentów na rynkach zagranicznych – wyniósł on 6,26 mln wobec 6,05 mln konsensusu. W czwartym kwartale Netflix oczekuje 51 centów zysku na akcję i 5,4 mld USD przychodów. Spółka prognozuje, że w ostatnich trzech miesiącach 2019 roku przybędzie jej 7,6 mln abonentów globalnie wobec 8,8 mln osób pozyskanych przed rokiem. Przez ostatnie trzy miesiące akcje Netflix straciły na wartości ponad 22 proc.” – podsumowuje Adam Rak.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here