Naga MarketsBrexit, flaga Wielkiej Brytanii UK, a w tle flagi państw europejskichMimo odrzucenia umowy Brexitowej przez brytyjski parlament, Theresa May uzyskała wotum zaufania. Dzięki temu może działać, jednak według urzędników unijnych, powinna ponownie przemyśleć granice ustępstw negocjacyjnych, co pozwoliłoby na opóźnienie Brexitu o kilka miesięcy. Kurs funta (GBP) po tych rewelacjach osuwa się podczas dzisiejszej sesji, jednakże wciąż pozostaje w zakresie notowań z dnia poprzedniego.

Podczas wtorkowego głosowania w brytyjskim parlamencie, Theresa May odniosła sromotną porażkę. Przeciwko umowie wynegocjowanej przez nią z UE głosowało aż 432 parlamentarzystów, ponad połowa mniej (202) opowiadała się za jej wprowadzeniem.

Kolejnego dnia obecna premier uzyskała jednak poparcie w głosowaniu o wotum zaufania. Do jego zdobycia potrzebne było 320 głosów, May otrzymała ich 325, co sprawia, że może kontynuować rządy w kraju. Premier UK zamierza teraz prowadzić dalsze rozmowy z partyjnymi liderami, by wypracować wspólne podejście.

Brexit opóźniony o pół roku?

Jeszcze przed głosowaniem dotyczącym umowy ws. Brexitu, Unia Europejska skłonna była do ustępstw choćby w przypadku irlandzkiej granicy. Jednak po porażce zapanowało przekonanie, iż potrzebna jest bardziej fundamentalna zmiana, która powinna wypłynąć ze strony Zjednoczonego Królestwa, tak przynajmniej uważają niektórzy unijni dyplomaci.

W związku z powyższym, maleją szanse na to, że Brexit będzie miał miejsce w zaplanowanym terminie (29 marca 2019 r.). Niektórzy unijni urzędnicy są zdania, że członkostwo Wielkiej Brytanii w UE mogłoby zostać przedłużone o pół roku, wtedy nowy termin Brexitu przypadłby na wrzesień 2019 r. Jednak część wciąż uważa, że porozumienie uda się osiągnąć w ciągu 10 kolejnych tygodni.

Kurs funta w kierunku wczorajszych minimów

Notowania funta w relacji do dolara poruszały się wczoraj w ponad 70-pipsowym zakresie. Dziś natomiast para GBP/USD nie poczyniła jeszcze znacznego postępu, cena osuwa się od otwarcia sesji w kierunku środowych minimów na 1.2823.

Istotne wsparcie krótkoterminowe znajduje się w okolicach okrągłego poziomu 1.2800. Od góry wzrosty hamować może kluczowy opór blisko 1.2922.

Zobacz też: Theresa May z wotum zaufania, zdobyła 325 głosów. Kurs funta niewzruszony

para GBP/USD nie poczyniła jeszcze znacznego postępu, cena osuwa się od otwarcia sesji w kierunku środowych minimów na 1.2823.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here