Naga MarketsUk i BrexitWtorkowy wieczór przyniósł kolejne ważne głosowanie w brytyjskiej Izbie Gmin w sprawie Brexitu. Jak na najnowsze wieści reaguje kurs GBP i czego można spodziewać się po funcie szterlingu do końca tego tygodnia? Na te pytania w programie Na Tapecie odpowiada Marcin Kiepas z Tickmill, gość Adama Raka w Comparic24.tv.


Westminster akceptuje Brexit w wersji Johnsona. Rozwód 31 października jednak niemożliwy

Głosowanie w Izbie Gmin, które odbyło się we wtorkowy wieczór z jednej strony potwierdziło, że parlament akceptuje plan Brexitu w wersji premiera Borisa Johnsona, z drugiej strony uniemożliwiło doprowadzenie do rozwodu 31 października, na czym zależało obecnemu premierowi. W związku z tym Johsnon wzywa do konieczności rozpisania przedwczesnych wyborów, a kurs funta oddaje część dotychczasowych zysków.

Chociaż rynki uznały wyniki głosowania za porażkę premiera i partii rządzącej, to zdaniem Marcina Kiepasa nie obawiają się twardego Brexitu (bezumownego), który już od jakiegoś czasu nie jest brany poważnie pod uwagę. Stąd też reakcja spadkowa GBP była nieco ograniczona, a w średnim terminie szterling powinien utrzymywać się w okolicach lokalnych maksimów i poziomu 1,30 USD.

Funt do dolara tracił we wtorek niemal 0,7%, co było najsilniejszym jednodniowym spadkiem od miesiąca, po serii dynamicznych wzrostów obserwowanych od pierwszej połowy października. Popularny kabel nadal jednak utrzymuje się na poziomach z maja i dopiero spadek poniżej 1,28 USD (maksima czerwcowe) oznaczałby możliwość silniejszej korekty.

„Twardy Brexit pozostaje mało prawdopodobny (…), Goldman Sachs szacuje, że w tym momencie ten scenariusz ma jedynie 5% szans realizacji. Praktycznie wszyscy zakładają, że dojdzie do Brexitu w wersji z umową, niewiadomą pozostaje teraz jedynie fakt, kiedy ostatecznie się odbędzie i czy w UK odbędą się przedwczesne wybory” – wyjaśnia Marcin Kiepas z Tickmill. W tej chwili został złożony wniosek o przedłużenie Brexitu o trzy miesiące, jeżeli jednak Izba Gmin zatwierdzi umowę, wtedy poszczególne kroki związane z rozwodem będą miały miejsce wcześniej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPolskie bezrobocie spadło do najniższego poziomu od 29 lat
Następny artykułKurs dolara powyżej 3,84 zł. USDPLN odbija w środku tygodnia na Forex
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here