Naga MarketsTheresa_MayPodczas gdy do końca Brexitu został niecały miesiąc, brytyjska premier Theresa May posuwa się do coraz drastycznych kroków, a wszystko w imię politycznego zjednoczenia w parlamencie, które pozwoliłoby osiągnąć upragniony kompromis. May obiecuje 1,6 miliarda funtów (ponad 2,1 mld USD) dofinansowania dla biedniejszych regionów Wielkiej Brytanii próbując zyskać przychylność brytyjskich polityków.


Brexit: Ponad 2 mld USD “kiełbasy wyborczej” dla głosów opozycji?

Decyzja o zwiększeniu świadczeń specjalnego brytyjskiego funduszu przeznaczonego dla rozwoju miast została natychmiast zaatakowana przez jej przeciwników. Zarzucono premier May, iż próbuje w ten sposób przekupić brytyjską opozycję przed decydującym głosowaniem 12 marca.

Zbyt długo w naszym kraju dobrobyt był niesprawiedliwie dystrybuowany. Ludność w całym kraju głosowała za Brexitem jako wyraz chęci zobaczenia zmian – to musi być zmiana na lepsze, zapewniająca lepsze warunki do rozwoju – poinformowała May w oświadczeniu wydanym przez jej biuro.

Jednak przeciwnicy brytyjskiej premier nie mają wątpliwości – takie działanie na tydzień przed głosowaniem to zwykła „kiełbasa wyborcza” .

Inwestycje w rozwój, umiejętności i szkolenia są zawsze mile widziane, ale patrząc na tło wydarzeń dla mnie to desperacki środek do kupowania głosów – powiedziała Anna Soubry, która w lutym odeszła z Partii Konserwatywnej, aby dołączyć do niezależnej grupy parlamentarzystów.

Brexit: May oferuje ponad 2 mld USD. Próbuje przekupić brytyjską opozycję?
Brexit możliwe scenariusze, źródło: bloomberg.com

Na 25 dni przed oficjalną datą Brexitu May szuka również porozumienia z europejskimi przedstawicielami mając na dzieje na stworzenie umowy, która zostanie zaakceptowana przez brytyjski parlament po tym jak w styczniu została zdecydowanie odrzucona.

Obecnie premier ma czas do 12 marca obiecując, iż do tego czasu złoży w Izbie Gmin poprawioną umowę i dojdzie do głosowania czy wyjść z UE bez umowy czy też przełożyć termin Brexitu. Wielu członków Partii Konserwatywnej obawia się, iż przełożenie wyjścia może być równoznacznego z jego brakiem. Z drugiej strony hard Brexit może mieć katastrofalne skutki. Jak zauważył burmistrz Londynu, niektóre z ważniejszych usług publicznych w Wielkiej Brytanii nie są przygotowany na scenariusz opuszczenia Unii bez porozumienia.

Kurs funta (GBP) traci podczas poniedziałkowej sesji

Po silnych wzrostach na początku zeszłego tygodnia, ostatnie trzy sesje wskazują na deprecjację brytyjskiej waluty. Kurs funta szterlinga w stosunku do dolara spadł dziś o 30 pipsów i oscyluje nad tygodniowym pivotem w okolicach 1.3215. Jeśli sprzedający utrzymają poranny impet może dojść do testu wsparcia 1.3160. Z drugiej strony najbliższym oporem jest konfluencja strefy podażowej z dziennym pivotem z rejonie 1.3278.

Brexit: May oferuje ponad 2 mld USD. Próbuje przekupić brytyjską opozycję?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here