Naga MarketsBrexit Wielka Brytania i UKTheresa May obiecuje wznowić rozmowy na temat Brexitu z Unią Europejską. Będzie ona próbować dojść do porozumienia z Opozycyjną Partią Pracy, jej celem jest wyjście z UE do wakacji. Kancelaria premier UK oznajmiła, że rząd razem z UE po raz kolejny postara się o stworzenie zarysu porozumienia politycznego w sprawie przyszłych relacji handlowych po opuszczeniu Unii przez Wielką Brytanię. Już dziś , w poniedziałek odbędzie się spotkanie z udziałem urzędników Partii Pracy oraz


Brexit: Ciągle pod górkę

Pomimo znacznych przeszkód, premier May wskazywała w ostatnich tygodniach, że do ostatecznego porozumienia jest już coraz bliżej. W szczególności premier wypowiadał się na temat ustaleń w zakresie ochrony praw pracowników a także środowiska oraz oczywiście ustaleń celnych. Rząd w dalszym ciągu będzie się sprzeciwiał całkowitej unii celnej, której chce Corbyn.

Theresa May jest przeciwko takiemu rozwiązaniu ponieważ pełna unia celna oznaczałaby uniemożliwienie Wielkiej Brytanii zawieranie indywidualnych umów z krajami spoza UE. Jest to kluczowy argument działaczy pro-brexitowych w jej partii konserwatywnej.

Jak donosi gazeta The Times, ministrowie gabinetu przygotowują się do porzucenia rozmów z Partią Pracy. Chcą aby zostało przeprowadzone głosowanie nad opcjami planu B w parlamencie, co nastąpi w momencie, kiedy negocjacje z opozycją się nie powiodą.

Tymczasem Keri Starmer powiedział, że nie widzi szans na międzypartyjną umowę Brexitową i według niego nie dotrze ona do Parlamentu bez drugiego referendum.

Jak podaje biuro Theresy May w tym tygodniu rząd razem z UE pochyli się nad zmianami w umowie Brexitowej. Spotkanie miałoby dotyczyć ewentualnych możliwości, które są negocjowane między May, a Partią Pracy.

Kurs funta do dolara bez wyraźnego kierunku

Tymczasem kurs funta do dolara oscyluje przy okrągłym poziomie 1,3000. Technicznie należy wziąć pod uwagę strefę przy 1,2985, miejsce było wyraźnie bronione w ubiegłym tygodniu. Jeżeli dojdzie do wybicia dołem, to kurs może kierować się na poziomu minimalne z 25 kwietnia czyli nawet 1,2870.

Kurs funta do dolara 13 maja 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here