Naga MarketsBrexit: Kurs funta nawet jeśli straci na wartości, to z czasem odbije - Rafał GlinickiNotowania funta szterlinga w relacji do dolara zyskują dziś najmocniej spośród walut G10. Para walutowa GBP/USD wyznaczyła dzięki temu nowe maksima w tym tygodniu. Wciąż jednak na funcie ciążą obawy o Brexit bez umowy handlowej po okresie przejściowym. Jak jednak mówił Rafał Glinicki, funt bez problemu powinien się po tym pozbierać.

  • Pandemia koronawirusa komplikuję sytuację Brexitu
  • UE i UK będą musiały na wielu płaszczyznach ze sobą współpracować
  • Barnier (UE) powiedział, że osiągnięcie porozumienia jest w zasięgu ręki

Porozumienie komplikuje koronawirus

– Jeżeli chodzi o Brexit w tej chwili jest o wiele trudniej przewidzieć ostateczne rozwiązanie problemu. Jeszcze rok temu bym się o to pokusił, ale Covid-19 w tej chwili jeszcze bardziej komplikuje sytuację Brexitu, co może skutkować zaskakującymi wydarzeniami. O londyńską giełdę bym się nie martwił, nawet jeżeli na jakiś czas funt traci na wartości, to z czasem odbije, już byliśmy tego świadkami – powiedział Rafał Glinicki w wywiadzie dla Comparic.pl

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Według Glinickiego, trzeba teraz patrzyć na sytuację pod kątem zarówno pandemii koronawirusa jak i umowy handlowej, ponieważ obie te kwestie mają wpływ na działania i decyzje polityków. Gdyby nie doszło do porozumienia w najbliższej przyszłości, jakieś umowy między UE i UK i tak będą negocjowane.

– UE i UK będą musiały na wielu płaszczyznach ze sobą współpracować, nie pisałbym tak dramatycznych scenariuszy, że nie dojdzie do porozumienia. W tej chwili obie strony próbują osiągnąć porozumienie handlowe, a jeśli ono zostanie zatwierdzone, to nadal pozostaną problemy w innych obszarach – takich jak przyszłość współpracy w zakresie bezpieczeństwa itp. – mówił Glinicki.

Już 23. października posłuchaj Rafała Glinickiego na darmowej konferencji online.

Zarejestruj się na V edycją XTB Masterclass:

BEZPŁATNA REJESTRACJA

Sekretarz ds. Brexitu z ramienia Unii Europejskiej Michel Barnier mówił dziś, że UE chce umowy, ale jej stanowisko ws. Brexitu nie ulegnie zmianie. Uważa on, że osiągnięcie porozumienia jest w zasięgu ręki, ale potrzeba postępu w nadchodzących dniach.

Kurs funta znowu ponad 1,30 USD

Na notowaniach pary walutowej GBP/USD widać dziś optymizm, który pozwolił jej osiągnąć szczyt na poziomie 1,3065. Byki mają teraz do pokonania ważny opór zlokalizowany w obrębie dzisiejszych maksimów.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Jeśli kupujący zdołają wybić nowe maksima w tym miesiącu, kurs funta może dalej kierować się do obszaru przy 1,3250. Alternatywnie, utrzymanie notowań pod oporem na zamknięciach dnia pozostawia odsłonięte wsparcie przy 1,2870.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here