Naga MarketsBrexit będzie dobry dla funta?Pod koniec ubiegłego tygodnia mogliśmy obserwować wyraźne spadki na kursie GBP/USD. Wpływ na to miały nie tylko wzrosty na dolarze, ale także sytuacja polityczna w Wielkiej Brytanii.Brytyjscy konserwatyści spiskujący w celu udaremnienia “no deal Brexit” podejmą w tym tygodniu kolejną próbę powstrzymania premiera przed wymuszeniem zerwania umowy z Unią Europejską bez zgody Parlamentu.


Kurs funta traci

Brytyjscy konserwatyści spiskujący w celu udaremnienia bezdyskusyjnego Brexit podejmą w tym tygodniu kolejną próbę powstrzymania kolejnego premiera przed wymuszeniem chaotycznego zerwania z Unią Europejską bez zgody Parlamentu. Były prokurator generalny Dominic Grieve, przeciwnik Brexitu z Partii Konserwatywnej, planuje wprowadzić poprawki do projektu ustawy, który trafi do Parlamentu w poniedziałek. Chce on żeby premier nie był w stanie sam zerwać umowy z Unią Europejska i doprowadzić do twardego brexitu.

Boris Johnson, lider zastępujący Theresę May, zobowiązał się do wycofania Wielkiej Brytanii z UE 31 października, “do or die”, nawet jeśli nie zapewnił sobie porozumienia dotyczącego rozstania z Unią. W obawie przed chaosem gospodarczym, który nastąpiłby po “no deal Brexit” prawodawcy z Tory starają się wykorzystać narzędzia Parlamentu, aby temu zapobiec – powiedział w niedzielę poseł Tory Sam Gyimah w wywiadzie dla Sky News.

To, czy uda im się odnieść sukces, jest najbardziej pilną kwestią, przed którą stoją teraz inwestorzy i brytyjskie przedsiębiorstwa. Funt osłabił się o 1,5% od kiedy May powiedziała, że wycofa się ze swojego stanowiska, pośród rosnących obaw związanych z niekontrolowanym opuszczeniem Unii Europejskiej.

Grieve i jego sojusznicy z innych partii prowadzą rozmowy na temat wymuszenia głosowania we wtorek, drugiego dnia obrad Parlamentu nad ustawą, zgodnie z opinią osoby zaznajomionej z planami. Opozycyjna Partia Pracy przyrzekła również, że będzie starała się nie dopuścić do wyjścia z umowy. Premier May zasugerowała, że ​​dołączy do konserwatystów, jeśli nowy premier spróbuje obalić parlament, podobnie jak kanclerz skarbu Philip Hammond. Johnson powiedział, że nie będzie chciał zawiesić Parlamentu, ale tego nie wyklucza.

Kurs funta do dolara GBP/USD kontynuuje spadki

Kurs funta do dolara kontynuuje ruch w kierunku południowym. Ostatni tydzień zakończył się wyraźną podażową świecą. Formacja odwrócenia – oRGR,  jaką widziało wielu inwestorów, wydaje się odchodzić w niepamięć. Para walutowa GBP/USD znalazła się w piątek na najniższych poziomach od pocztu roku (nie licząc flash crashu z 2 stycznia) i jak na razie, nic nie wskazuje na to, aby trend miał się odwrócić.

Notowania funta do dolara GBPUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here