Naga MarketsBrexit i kurs funtaKurs funta do dolara od dłuższego czasu znajduje się pod presja sprzedających. Jednak jeśli dojdzie do hard Brexitu, GBP/USD może znaleźć się najniżej od 34 lat! Biorąc pod uwagę stanowczość nowego premiera, jest to coraz bardziej prawdopodobny scenariusz.


Ryzyko hard Brexitu coraz większe

Według ankiety przeprowadzonej przez Bloomberga, wyjście Wielkiej Brytanii z Unii bez porozumienia doprowadzić do kontynuacji spadków na funcie. W tej chwili prawdopodobieństwo takiego scenariusza wynosi 30%. Dane zostały zebrane na podstawie sondażu 13 banków. Prawdopodobieństwo wyraźnie wzrasta, jeszcze w lutym był to 3 krotnie niższy wynik. Jeśli faktycznie doszłoby do twardego Brexitu, kurs GBPUSD może spaść o ponad 9%, czyli w okolice 1,10 USD, byłby to poziom nie obserwowany przez 34 lat.

Z innych badań wynika także, że na 3 miesiące przed ostatecznym terminem Brexitu wszystkie opcje są możliwe. Boris Johnson “uparł” się na wyjście przed upływem terminu, niemniej opóźnienie tej daty również jest możliwe. Analitycy mówią także o możliwości zwołania wyborów powszechnych przed 31 października. Z kolei zawarcie umowy z UE przed upływem terminu jest obecnie szacowane na mniej niż 15%.

“Rynek bacznie przygląda się sytuacji w UK, ryzyko Brexiu wciąż rośnie i rośnie”, “Istnieje ryzyko, że kryzys walutowy zacznie narastać, pracowałem w 1992 roku podczas Czarnej Środy i nie chcę, nie chciałbym żeby doszło do tego ponownie.” – powiedział Luke Hickmore, z Aberdeen Standard Investments.

Kurs funta do dolara na wykresie

Patrząc na wykres GBPUSD, wciąż utrzymuje się sentyment spadkowy. Co prawda cena dotarła do kluczowego poziomu wsparcia, niemniej nie widać reakcji popytu. Jeżeli nadziei do wybicia nowych minimów, możemy być świadkami kolejnej fali wyprzedaży. Pod wsparciem zaznaczonym kolorem zielonym, z pewnością znajduje się wiele zleceń typu stop.

kurs funta GBPUSD na wykresie
GBPUSD W1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here