Naga MarketsBrexit: Kurs funta będzie tracił do złotego w obliczu fazy przejściowej, twierdzi Kwiecień (XTB)Brytyjski funt zyskał na wartości, bo inwestorzy z ulgą przyjęli, że z końcem stycznia Wielka Brytania opuściła UE. Niepewność jednak jeszcze powróci przed końcem br.

Kurs funta spadnie wraz ze wzrostem niepewności?

– Wcześniej powodów do niepewności było zbyt wiele, stąd to odczucie ulgi u inwestorów – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.

Wielkim problemem pozostaje jak uregulowane zostaną wzajemne relacje pomiędzy UE a Wielką Brytanią.

Podpisana umowa dotycząca brexitu określa jedynie warunki przejściowe do dojścia do porozumienia handlowego, na którym współpraca gospodarcza będzie się opierać.

Premier Wielkiej Brytanii chciałby, aby takie porozumienia zostało podpisane przed końcem 2020 r.

– Jednak jest to niemal nierealne, a funt brytyjski, który przez ostatnie miesiące zyskiwał na wyklarowaniu się sytuacji dotyczącej brexitu, znajdzie się pod presją – komentuje ekspert XTB.

Kurs funta przekracza 5,00 zł, a swoje 12-miesięczne minimum miał 12.08.2019 r. (4,67 zł za funta).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRPP zdecydowała w lutym o utrzymaniu stóp proc. bez zmian
Następny artykułKoronawirus hamuje? Dobra informacja dla rynków finansowych
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here