Naga MarketsBrexit: Kurs funta do dolaraJak podaje Reuters, wiceprezes Banku Anglii Jon Cunliffe powiedział dziś, że ludzie nie powinni wykluczać możliwości podniesienia stóp procentowych przez Brytyjski Bank Centralny w przypadku braku podpisania umowy Brexitowej. W poprzednim artykule pisaliśmy z kolei, że inny członek BoE zasugerował, że bank nie podejmie kroków w przypadku przedłużenia terminu wyjścia z UE.


Co zrobi BoE ze stopami procentowymi po Brexicie?

“To, co robimy, nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w tym, co ludzie myślą“, powiedział Cunliffe w odpowiedzi na pytanie, które padło po przemówieniu na Society of Professional Economists, dodając, że niektórzy ludzie nie spodziewali się, że BoE podniesie stopy procentowe, zanim mówiło się o umowie Brexitowej. Do tej pory BoE mówił, że stopy procentowe mogą wzrosnąć lub spaść po tzw. “no-deal Brexit“, w zależności od wpływu na wzrost gospodarczy i inflację. Jednak przewodniczący BoE – Mark Carney i kilku innych czołowych urzędników powiedziało, że bardziej prawdopodobne jest obniżenie stóp procentowych w przypadku takiego scenariusza.

Brexit: Johnson chce osiągnąć porozumienie z UE w ciągu zaledwie 3 dni

Kurs funta do dolara utrzyma tendencję?

W ubiegłym tygodniu po kolejnych doniesieniach w sprawie ewentualnego porozumienia między Wielką Brytanią i Unią Europejską, szanse na umowę zwiększyły się. Stąd też ostatnie dwa dni przed weekendem przyniosły ponadprzeciętną zmienność parach z GBP. Aktualnie doniesienia w sprawie Brexitu odgrywają kluczową rolę dla funta brytyjskiego. Pomimo korekty spadkowej, kurs GBPUSD wraca powyżej strefy wsparcia przy 1,2570.

Wykres funta do dolara
GBPUSD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here