Naga MarketsTheresa May premier UKNiedawne przesunięcie Brexitu do 31 października 2019 roku sprawiło, że temat ten zapewne przez najbliższe miesiące utrzyma się na pozycji jednego z najbardziej medialnych wątków. Mimo, że w chwili obecnej nie spekuluje się już tak intensywnie nad kwestią porozumienia, to na prowadzenie wysunął się temat przywództwa w Zjednoczonym Królestwie.


Wyżsi rangą urzędnicy w zespole premier, Theresy May uważają, że jedyną realną szansą na przegłosowanie umowy dot. Brexitu w brytyjskim parlamencie jest sprawienie, by rozstrzygnięcie panującego od kilku miesięcy impasu znalazło się w interesie lidera opozycyjnej Partii Pracy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozmowy pomiędzy członkami Partii Pracy i Konserwatystów mają zostać wznowione dziś. Sojusznicy premier obawiają się, że jeśli żadna umowa nie zostanie zawarta przed zaplanowanymi na 23 maja br. wyborami do Parlamentu Europejskiego, straci ona ogromną szansę i być może nawet stanowisko. Przeciwnicy jak również niektórzy partyjni koledzy Theresy May żądają jej ustąpienia ze stanowiska Premier Zjednoczonego Królestwa. Zwolennicy Brexitu skarżą się bowiem na jej opieszałość i nieudolność oraz brak jakichkolwiek postępów w negocjacjach na linii UE – UK.

Przypomnijmy, że pierwotnie Wielka Brytania miała opuścić UE 29 marca, ale termin ten został przełożony już dwukrotnie po tym, jak Parlament wielokrotnie odrzucał warunki wynegocjowane przez obecną premier. Mimo, że w chwili obecnej “ostatecznym” terminem wyjścia UK z UE jest 31 października, to jeżeli tylko Brytyjczykom uda się wcześniej ratyfikować umowę dot. Brexitu, mogliby opuścić wspólnotę wcześniej. Póki co ekonomiści są jednak zgodni co do tego, że w wcześniejszym Brexicie raczej nie ma co myśleć.

Tłem dla międzypartyjnych negocjacji jest niepewna pozycja samej Theresy May jako lidera partii i premier. Obiecała ona już bowiem, że po osiągnięciu porozumienia ustąpi z urzędu, aby umożliwić nowemu przywódcy przejęcie drugiej fazy procesu wyjścia UK z UE: negocjowanie przyszłego partnerstwa z UE. Jej doradcy twierdzą jednak, że May jest zdecydowany doprowadzić Brexit do końca.

Tymczasem pojawiły się doniesienia o próbach przeprowadzenia nieoficjalnych i niewiążących głosowań nad przywództwem Theresy May. Póki co nie ujawniono jednak daty tego głosowania. Wiadomo jednak, że miałoby w nim wziać udział 800 najwyższych rangą członków partii.

Warto jednak w tym miejscu przypomnieć, że już w grudniu 2018 roku odbyło się głosowanie w Partii Konserwatywnej nad wotum zaufania dla Theresy May. Wskutek tamtej wygranej – zgodnie z partyjnymi przepisami – obecna premier będzie nietykalna na pozycji szefowej partii przez kolejne 12 miesięcy i nikt nie może złożyć wniosku o ponowne wotum zaufania. W praktyce okazuje się więc, że chęć i przeprowadzenie głosowania nad wotum zaufania dla Theresy May to jedno, a jego realizacja to zupełnie co innego. Nawet gdyby w chwili obecnej członkowie Partii Konserwatywnej opowiedzieli się przeciwko swojej przywódczyni, to prawnie może ona pozostać na stanowisku lidera partii przynajmniej do końca roku.

Kurs funta w okolicy istotnego wsparcia

Na notowaniach pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowego odrzucenia pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej, od niemal tygodnia obserwujemy spadki kursu funta. W chwili obecnej wyceniany jest on już poniżej 1.30 USD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 1.2965, 1.28 bądź nawet 1.2480.

Do handlu na parach walutowych z GBP polecam sprawdzić brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej GBPUSD - 23.04.2019
GBPUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułInwestor Spotify wchodzi w blockchainowy biznes
Następny artykułPoranek z rynkami – pary z euro, DAX oraz metale szlachetne 23.04.2019 [WIDEO]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here