Naga MarketsBrexitPosłowie Partii Konserwatywnej Theresa May wezwali premier Wielkiej Brytanii do przedstawienia jasnego harmonogramu jej odejścia z urzędu. Wpływowy komitet torysów podjął decyzję o spotkaniu w środę. Premier Wielkiej Brytanii powiedziała, że ustąpi ze stanowiska w momencie uzyskania poparcia dla umowy Brexitowi w Parlamencie.


Cytując przewodniczącego komisji Grahama Brady’ego
“Premier Theresa May powinna dostarczyć jasny plan odejścia ze swojego urzędu”

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatnie decyzje partyjne dają premier May trochę wytchnienia, stara się ona dojść do kompromisu w sprawie Brexitu w swoich rozmowach z opozycyjną Partią Pracy. Theresa May cały czas stara się, aby umowa została zawarta przed 22 Maja, wtedy też Wielka Brytania uniknie wyrobów do Parlamentu Europejskiego. Byłoby to korzystne dla jej partii ponieważ jeżeli dojdzie do wyborów może to przynieść porażkę.

Od trzech tygodni trwają rozmowy premier z laburzystami. Niestety nie pokazują one nic dobrego, cały czas brak porozumienia. Możliwe więc, że w przyszłym tygodniu May zamiast odesłać umowę do prawodawców, może próbować to zrobić przez pełnomocnika, próbując uchwalić przepisy które gwarantowałyby zgodność z prawem.

Zobacz także: Theresa May podejmuje desperacką próbę dokończenia Brexitu

Rozmowy z Laburzystami

Premier May zależy, aby jej przeciwny mogli zaproponować poprawki w sprawie Brexitu do obecnej umowy. Jeżeli to zrobią, istnieje szansa na zaakceptowanie umowy w Parlamencie. Theresa May wciąż zastanawia się czy przedstawić umową Parlamentowi czy też nie. Istnieje bowiem spore ryzyko, że Izba ponownie ją odrzuci, tak samo jak wcześniej. przypomnijmy, że May “przegrała” już trzy razy i jej umowa (negocjowana z UE) została odrzucona. Konsekwencja tego było dwukrotne przekładanie terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Kluczowy problem polega na tym, że Partia Pracy chce unii celnej z UE po Brexicie. Na takie rozwiązanie nie zgadza się May, co utrudnia dojście do rozsądnego kompromisu.

Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie i premier May będzie nieugięta, to być może do porozumienia nie dojdzie. Cytując Brady’ego: “dołożyliśmy wszelkich starań, a także odbyliśmy bardzo dokładną debatę, i osiągnęliśmy nasze ustalenia”. „Nie sądzę więc, aby w najbliższej przyszłości pojawił się jakaś możliwość, by powrócić do tych spraw ”.

Kurs funta najniżej od dwóch miesięcy

Tymczasem kurs funta brytyjskiego traci. Znajdujemy się na najniższych poziomach od dwóch miesięcy. Sytuacja nie wygląda dobrze, kurs wybił dołem średnią z 200 okresów, co może skutkować atakiem na poziom 1,2800. O wzrostach można myśleć dopiero w momencie powrotu kursu GBP/USD powyżej 1,3000.

Kurs funta do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here