Naga MarketsKurs funta GBP rośnie, a Boris Johnson zawalczy dziś o zgodę parlamentu na umowę ws. BrexituKurs funta powyżej 1,3500 USD. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson jest przekonany, że porozumienie handlowe UK i UE zostanie bez problemu zatwierdzone w brytyjskim parlamencie. Głosowanie nad umową odbędzie się dziś w Izbie Gmin.

  • Boris Johnson jest przekonany, że umowa handlowa zostanie dziś przegłosowana w parlamencie
  • Głosować “za” ma zarówno partia rządząca jak i większość opozycji
  • Funt umacnia się do dolara, ale znajduje się tuż pod kluczowym oporem

Głosowanie nad porozumieniem to tylko formalność?

Grupa twardogłowych polityków z Partii Konserwatywnej, której przewodzi Boris Johnson oświadczyła, że poprze porozumienie. Także opozycjoniści z Partii Pracy będą głosowali “za”  chociaż krytykują porozumienie. Uważają jednak, że ​​alternatywa wyjścia z Unii Europejskiej bez umowy byłaby gorsza.

Te artykuły również Cię zainteresują
Izba Gmin ma głosować nad umową około godziny 14:30. w środę. Izba Lordów ma natomiast zadbać wieczorem o wprowadzenie przepisów na czas do zakończenia okresu przejściowego o godzinie 23:00 w czwartek 31 stycznia 2020 roku..

W międzyczasie Johnson oficjalnie podpisze umowę z UE, kiedy trafi ona do Londynu podpisana przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen i przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela.

– Teraz otworzymy nowy rozdział w naszej krajowej historii. Będziemy przyjaznym sąsiadem – najlepszym przyjacielem i sojusznikiem, jakiego może mieć UE – powiedział Johnson do prawodawców.

Kurs funta (GBP/USD) odrabia poniedziałkowy spadek

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara wzrosły wczoraj o prawie 0,4 proc. Dziś para walutowa GBP/USD dalej się umacnia, a bykom udało się już odrobić całość strat z poniedziałkowej sesji.

fpmarkets

Jeśli trend wzrostowy ma być kontynuowany, byki muszą skutecznie pokonać kluczowy obszar oporu w obrębie poziomu 1,3600 USD. Przegłosowanie umowy w brytyjskim parlamencie daje szansę na wzrost kursu funta, chociaż wydaje się ruch ten może być ograniczony

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here